Walizka dla dziecka — czyli przyjaciel na podróże małe i duże

Jaką walizkę dla dziecka wybrać?

Walizka dla dziecka jest przedmiotem decydującym o komfortowej podróży. Jak ją wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Walizka jest dość niepozornym gadżetem – w prozie codziennego życia często się o niej zapomina. Jednak gdy na horyzoncie pojawia się podróż, staje się jedną z najważniejszych rzeczy. To w końcu do niej pakuje się wszystko, co potrzebne. Jaka walizka dla dziecka będzie odpowiednia w zależności od wieku? Jak się zapakować, aby wszystko się zmieściło? Przeczytaj i sprawdź! Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są plusy noszenia rzeczy w walizce i czemu podróż bez niej jest niemal niemożliwa,
  • jakie rodzaje walizek są dostępne na rynku,
  •  jak dobrać walizkę odpowiednio dopasowaną do potrzeb najmłodszych i jakie cechy powinna ona posiadać,
  • czym kierować się, wybierając walizkę dla dziecka na kolonie,
  • w jaki sposób zapakować bagaż, aby nie zabierało to zbyt wiele czasu.

Podróże najczęściej kojarzą się z przygodą, odpoczynkiem i niezapomnianymi przeżyciami. Niezależnie jednak, czy wyjeżdża się w zimne góry, czy nad słoneczne morze, trzeba gdzieś pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Wakacje, urlopy i wyjazdy są  szczególną atrakcją dla najmłodszych. Warto zapewnić im niezapomniane wrażenia, dbając o ich komfort i dobre samopoczucie –  jest to możliwe, gdy niczego nie brakuje. Zagwarantuje to pojemna walizka, która pozwala trzymać przedmioty w jednym, bezpiecznym miejscu. Ubranka na zmianę, ulubione zabawki, krem z filtrem czy bandaże – wszystko, co tylko potrzebne, się zmieści. Jak wybrać odpowiedni model, przystosowany do potrzeb dziecka? Jakie walizki znajdziemy na rynku? Wybór jest naprawdę spory, dlatego warto zapoznać się z naszym poradnikiem.

Walizka to niejedyny prezent, który chcesz sprawić dziecku? Szukasz inspiracji, co można by kupić najmłodszym na święta? Sprawdź także artykuł: Propozycja prezentów świątecznych dla dziewczynek i chłopców.

Walizka dla dziecka – nieodłączny przyjaciel w podróży

Podróże to ekscytujący moment życia. Dają one okazje do odkrywania nowych kultur, zwiedzania pięknych miejsc i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Wycieczki są szczególnie atrakcyjne dla dzieci – dają okazję poznawać otaczający je świat najintensywniej, jak się da. Aby umilić podróż najmłodszym, warto spakować im do bagażu ulubioną zabawkę, przekąskę na drogę czy poduszkę do spania. Będzie to możliwe jedynie przy odpowiednio pojemnym bagażu – dlatego właśnie walizka jest dobrym wyborem. W przypadku toreb podróżnych miejsca może być za mało. Dodatkowo są one często nieporęczne i trudne do przenoszenia. Jeszcze mniej powierzchni wsadu ma plecak, który nadaje się jedynie na krótkie wypady. Walizka podróżna dla dziecka może okazać się najlepszym rozwiązaniem, gdy trzeba zabrać ze sobą dużo rzeczy. Dzięki rączce i kółkom wielokilogramowy bagaż może być po prostu ciągnięty po ziemi. Trudno oprzeć się swobodniejszemu poruszaniu się i imponującą wielkością – nikogo więc nie dziwi, że walizki pozostają w modzie od wielu lat.

Rodzaje walizek  podróżnych

Walizki są bardzo popularnym rodzajem opakowania bagażu. Producenci na całym świecie ścigają się, aby wymyślić coraz to nowsze modele, doskonale dopasowane do potrzeb klientów. Niezależnie, czy szukasz wielkiej, funkcjonalnej walizy, która pomieści mnóstwo rzeczy, czy małego, zgrabnego pudełeczka dobrze zgrywającego się z ubiorem – na rynku znajdzie się opcja, która cię zadowoli. Wśród wielu opcji największą popularnością cieszą się walizki podróżne i kabinowe z tworzyw sztucznych lub skóry. Mogą one mieć kółka lub nie, być zaopatrzone w dodatkowe kieszonki czy miejsce na nalepkę z imieniem.
Walizka podróżna dla dziecka potrafi przysporzyć dużo kłopotu. Znalezienie odpowiedniego modelu czasami zajmuje dużo czasu. Najczęściej jednak wybierana jest walizka na kółkach dla dziecka – łatwo z nią się poruszać. Większość tego typu pojemników ma rączkę, za którą mogą być ciągnięte – to dodatkowy atut usprawniający szybki transport.
Walizka kabinowa dla dziecka swoją nazwę zawdzięcza temu, że może zostać zabrana na pokład samolotu. Jej niewielki rozmiar sprawia, że noszenie jej nie będzie kłopotem nawet dla dzieci. Wymiary jej to około 50x40x20 cm – nie sprawią kłopotu w przypadku większości linii lotniczych.
Walizka dla dziecka „jeździk” to opcja idealna dla najmłodszych. Z pewnością ciągnięcie jej za sobą sprawi im dużo radości. Ten przybór zaopatrzony jest w cztery kółka i uchwyt, który pozwala na bardziej poręczne przenoszenie bagażu. Niektóre „jeździki” pozwalają na to, aby dziecko na nich usiadło i jechało. Gwarantuje to mnóstwo dobrej zabawy dla pociechy.
Walizki mogą być zrobione z różnych materiałów, które będą zachowywać się inaczej w tym samym środowisku. Poniższa tabela pomoże w zdecydowaniu, na który się zdecydować, w zależności od wytrzymałości, wagi czy ceny:

Porównywana cecha Poliwęglan Polipropylen
waga duża duża
odporność na uszkodzenia Bardzo wysoka średnia
cena średnia niska

Jakie cechy powinna posiadać walizka dla dzieci?

Gdy półki sklepowe uginają się pod nadmiarem towarów, łatwo wpaść w szał i kupować wszystko, co popadnie. Walizka dla dziecka do samolotu powinna być jednak przemyślaną decyzją – może być używana wielokrotnie lub jednorazowo, gdy okaże się zbyt pochopnie zakupiona. Jak wybrać, aby nie żałować?

Najprostszą radą jest patrzenie na rozmiar i przemyślenie swoich potrzeb. Jeśli walizka ma być używana do większych wyjazdów, to powinna być wystarczająco spora, aby wszystko pomieścić. W zależności od ilości dni spędzonych w podróży sugeruje się pojemność:

  • do trzech dni – mała walizka, 30-40 litrów,
  • od czterech do siedmiu dni  walizka o pojemności 50-80 litrów,
  • ponad siedem dni – 80-120 litrów.

W przypadku, gdy dziecko będzie chciało samo ciągnąć swój bagaż, warto zastanowić się nad lżejszą opcją. Warto też ułatwiać sobie życie – walizkę z kółkami łatwiej przetransportować przez duże lotnisko niż wersję bez kółek. Ma przede wszystkim być dla nas praktyczna. Przyjrzyjmy się ilości kieszonek i przegródek, jakości wykonania czy materiałowi, aby nie mieć później przykrej niespodzianki. Oczywiście, nie należy zapominać o zdaniu dziecka – warto wybrać walizkę, która będzie mu się podobać.

Jak wybrać walizkę na kolonie?

Kolonie są ekscytującym zdarzeniem dla dzieci. Warto upewnić się, że nic nie będzie na nich brakować dzięki odpowiedniemu bagażowi. Powinien on mieć miejsce na podpis, aby łatwo go było znaleźć wśród bagażu innych wychowanków. Walizka dla dziecka na kolonie wbrew pozorom nie musi być duża. Jeśli wyjazd nie jest zbyt długi, nie warto zabierać zbyt ciężkiego bagażu, który może okazać się niemożliwy do uniesienia. Sugerowana waga walizki to około 8 do 10 kilogramów, jednak może być ona inna w zależności od możliwości fizycznych oraz wieku dziecka. Warto pamiętać, że pojemność bagażu zależy głównie od odpowiedniego pakowania.

Jak pakować walizkę?

Pakowanie się na wycieczki czy kolonie często jest związane ze stresem. Plecak i walizka dla dziecka muszą przecież pomieścić mnóstwo potrzebnych przedmiotów. Łatwo jest zapomnieć o najpotrzebniejszych rzeczach lub ulec frustracji, gdy walizka nie chce się dosunąć przez nadmiar ubrań. Jak zapakować walizkę, aby uniknąć zdenerwowania związanego z szykowaniem się do wyjazdu?
Dobrym pomysłem na ujarzmienie chaosu związanego z pakowaniem jest zrobienie listy, na której znajdą się wszystkie potrzebne przedmioty. Dzięki niej łatwo będzie można sprawdzić, czego jeszcze brakuje. Zmniejszy to stres i zapewni poczucie kontroli nad sytuacją.
Wkładając rzeczy do walizki, warto układać je warstwowo. Pozwala to na wykorzystanie całego dostępnego miejsca. Rzeczy ciężkie, mało poręczne lub niezbyt pilnie potrzebne sugeruje się układać na samym dole. Przedmioty najpotrzebniejsze powinny zaś być łatwe do wyciągnięcia w każdej chwili. Przydatnym trikiem jest składanie ubrań czy ręczników w rulon zamiast w kostkę – zajmują wtedy mniej miejsca, więcej rzeczy może się zmieścić.

Podróżowanie to wspaniała przygoda, która może być zapamiętana na długie lata. Warto jest spakować się w odpowiedni sposób i wybrać solidną walizkę, aby nie martwić się bagażem podczas wyjazdu. Podczas wybierania walizki należy zwrócić uwagę na cel wycieczki i ilość rzeczy, które zabierzemy ze sobą – to od nich zależy wielkość pakunków. Szukając rozwiązania dla młodszych, należy szczególnie pamiętać możliwościach i rozwoju fizycznym dzieci. Mając to na uwadze, wybór odpowiedniej walizki stanie się łatwy i przyjemny.

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego walizka jest niezbędna podczas podróży?

Walizka jest nieodłącznym elementem podróży – pozwala zapakować dużo bagażu, a przy tym jest łatwiejsza w przenoszeniu niż torba ręczna czy plecak.

Kiedy walizka jest lepszą opcją niż plecak czy torba?

Należy wybrać walizkę, gdy trzeba wziąć ze sobą dużo rzeczy. Zbyt wielki bagaż zwyczajnie nie zmieści się w torbie czy plecaku.

Jaką walizkę dla dziecka wybrać?

Warto wybrać walizkę, która będzie odpowiednio dopasowana do wzrostu i siły dziecka, najlepiej posiadającą kółka i uchwyt – łatwiej ją trzymać i transportować.

Jaką walizkę wybrać na kolonie?

Na kolonie należy spakować niezbyt dużą, ale mieszczącą najpotrzebniejsze rzeczy, walizkę, która będzie miała miejsce na podpis.

Jak bezstresowo się pakować?

Tworzenie listy rzeczy do spakowania obniża stres. Odpowiednie ułożenie przedmiotów jest także kluczowe – daje poczucie kontroli i pozwala na zaoszczędzenie miejsca w bagażu.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Zostaw komentarz

jakie kocyki wybrać dla niemowlaka
Bawełniane czy bambusowe - jakie kocyki wybrać dla niemowlaka?
Który kocyk dla dziecka jest lepszy – bambusowy czy bawełniany? Oba typy okrycia dla niemowląt...
Sukienki dziewczęce
Sukienki dziewczęce – na święta i na co dzień
Dziewczynki kochają sukienki, podobnie jak dorosłe już kobiety. Miłość ta nie mija z wiekiem. Wśród sukienek...
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Zakup nowych krzeseł do stołu w jadalni to ważna decyzja, która może wpłynąć na funkcjonalność i wygląd...
Stół Family marki Lissy
Stół Family marki Lissy - wyjątkowa elegancja i funkcjonalność w Twoim Domu
W poszukiwaniu idealnych mebli do Twojego domu, warto wybierać te, które łączą w sobie nie tylko estetykę,...
otulacz niemowlęcy
Otulacz do spania - bezpieczeństwo podczas snu
Świat, który witamy przy narodzinach, jest pełen nowych bodźców, dźwięków i doznań. Opieka nad noworodkiem...
Butelki do karmienia
Butelki do karmienia i ich rodzaje
Wybór odpowiedniej butelki do karmienia stanowi jedno z ważniejszych zadań, przed którym stają rodzice....