Piasek kinetyczny to zabawka, która zyskuje ostatnio coraz większą popularność i sympatię wśród dzieci i rodziców. Co jest w nim wyjątkowego? Jeden z producentów twierdzi, że piasek ten składa się w 98% z piasku i w 2% z magii. Coś w tym jest, bo piasek rzeczywiście jest niesamowicie przyjemny w dotyku, zawsze miękki i wilgotny, a w dodatku nie rozsypuje się i nie brudzi. Jednakże tę magię oczywiście da się wytłumaczyć naukowo. Odpowiada za nią polimer, który wiąże ziarenka masy i pozwala utrzymywać specjalną konsystencję piasku.
Piasek kinetyczny łatwo się modeluje. Jest cały czas wilgotny dzięki czemu bez problemu można robić z niego babki, lepić różne figurki, budowle. Co ciekawe daje się również kroić. Zabawa piaskiem jest niezwykle relaksująca i wciągająca. Zabawa taką plastyczną masą dobrze wpływa na sensorykę dziecka, kształtuje również jego wyobraźnie i kreatywność.
Kolejnym plusem jest to, że piasek kinetyczny nie robi nam bałaganu w domu. Jest niebrudzący, a nawet jeśli odrobina piasku spadnie nam na podłogę czy dywan, to bardzo łatwo jest go sprzątnąć. Wystarczy zrobić większą kulkę z piasku i z jej pomocą zebrać rozsypany piasek. Cząstki piasku się przyciągają więc małe elementy są wchłaniane do większych. W sklepach jest dostępny piasek kinetyczny kilku różnych firm. Spotkaliśmy się z opinią, że najlepszy i najtrwalszy jest oryginalny piasek szwedzkiego producenta.
Aby rozpocząć zabawę wystarczy nam kuwetka lub tacka i około pół kilograma piasku kinetycznego. Taki zestaw z pewnością zaspokoi potrzeby najmłodszych dzieci. Natomiast jeśli mamy w domu nieco starszych, kreatywnych budowniczych, to polecam zapoznać się nieco z ofertą sklepów, ponieważ oprócz klasycznego, beżowego piasku dostępne są również masy piaskowe w ciekawych kolorach, a także w zestawach tematycznych ze specjalnymi foremkami, umożliwiającymi budowę konkretnych obiektów.
Gdzie można kupić taki piasek? Poniżej podaję linki do porównywarki cen, za pomocą której można sprawdzić oferty różnych sklepów:
Zdjęcia pochodzą z serwisu Ceneo.pl
Wpis zawiera linki afiliacyjne. Jak to działa? Jeśli wejdziecie przez nie na stronę Ceneo, a potem do któregoś z pokazanych tam sklepów, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję od serwisu Ceneo za polecanie produktu.