Squla: platforma edukacyjna dla dzieci


Kolejny wrzesień przed nami. Wypoczęte, ale też być może trochę rozleniwione wakacjami dzieci, będą musiały znowu przystosować się do dość wymagającego, szkolnego (lub przedszkolnego) rytmu dnia. Poranne pobudki, lekcje, a potem odrabianie pracy domowej i nauka. Rodzicom też nie zawsze jest lekko, kiedy starają się tego wszystkiego dopilnować, a jednocześnie zapewnić dzieciom zdrową równowagę między odpoczynkiem, rozrywką, oraz obowiązkami szkolnymi i domowymi.
Prawdopodobnie większość rodziców wie, jak trudne jest odciągnięcie dziecka od takich atrakcji jak plac zabaw, telewizja lub komputer i zachęcenie (albo powiedzmy wprost: zmuszenie) do nauki.

Czy nauka może być fascynująca? Poznajcie SQULĘ!
Dziecko rodzi się z naturalną potrzebą poznawania świata. Niestety ślęczenie nad nudnymi podręcznikami zabija tę wrodzoną chęć zdobywania wiedzy. Na szczęście powstaje coraz więcej świetnych projektów, które z powrotem uaktywniają w dziecku motywację do nauki. Domyślacie się jak? Oczywiście poprzez zabawę!
Wystarczy spojrzeć na dzieci w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Grając, bawiąc się i wykonując ciekawe doświadczenia poznają prawa fizyki i chemii. Nauka w domu również może być fajna. Poznajcie SQULĘ!

Czym jest Squla?
Squla to platforma edukacyjna stworzona przez pedagogów i specjalistów od gier edukacyjnych, przeznaczona dla dzieci od 3 do 12 roku życia. Na stronie www.squla.pl znajdziemy prawie 50 000 zadań w postaci quizów, gier i misji o różnym poziomie trudności. Za pomocą Squli, uczniowie mogą ćwiczyć materiał ze wszystkich przedmiotów szkolnych, w tym również z języków obcych. Squla zawiera też specjalne quizy z różnych dziedzin dla dzieci przedszkolnych.
Testy i gry dla uczniów są przygotowane zgodnie z aktualnymi wymogami MEN, z podziałem na kategorie wiekowe oraz klasy, do których uczęszcza dziecko. Dlatego też Squla to świetny sposób na powtarzanie szkolnego materiału w domu. Jednocześnie pomaga się oswoić uczniom z testami i egzaminami, które czekają na nich na różnych etapach nauki.

Dodatkowa motywacja – punkty i nagrody oraz rywalizacja z rówieśnikami
Co sprawia, że korzystanie ze Squli jest atrakcyjniejsze dla dziecka niż tradycyjny sposób nauki? Przede wszystkim granie i rozwiązywanie testów na tej platformie jest bardzo przyjemne i wciągające. Przetestowałam to z moim synkiem, przedszkolakiem. Tak mu się spodobało, że nie mogłam go odciągnąć od Squli! Dodatkowo, ku mojej radości, nauczył się kilku nowych rzeczy. Nie musicie mi wierzyć, możecie przekonać się o tym sami. Polecam skorzystanie z bezpłatnej wersji demonstracyjnej dostępnej tu: SQULA DEMO

Moim zdaniem sposób nauki w Squli jest bardzo przemyślany. Po udzieleniu odpowiedzi (dobrej lub złej) na dowolne pytanie, pojawia się zawsze dodatkowa informacja wyjaśniająca, która odpowiedź jest poprawna i dlaczego. Jeśli dziecko udzieli złych odpowiedzi, to każde takie pytanie pojawi się jeszcze raz na końcu testu – i będzie powtarzało się aż do momentu, kiedy dziecko zapamięta poprawną odpowiedź. Moim zdaniem jest to bardzo skuteczny sposób na przyswojenie wiedzy.
Elementem, który dodatkowo motywuje do nauki ze Squlą jest to, że rozwiązując kolejne zadania, dzieci osiągają coraz wyższe poziomy i zbierają punkty w postaci monet. Monety te można później wymienić na prawdziwe nagrody, takie jak np.: wejściówki do wspomnianego Centrum Nauki Kopernik, vouchery do kina, bony na zakupy w Empiku lub na Allegro. Listę nagród można sprawdzić po zalogowaniu się, w dziale Sklepik.
W Squli można również zapraszać rówieśników do gry online. Dzięki rywalizacji, nauka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Obserwacja postępów dziecka
Rodzic regularnie otrzymuje powiadomienia o postępach dziecka, ma również wgląd w jego profil, może edytować ustawienia, a także wysyłać dziecku motywujące wiadomości.

Abonament
Pełna wersja Squli jest dostępna po opłaceniu abonamentu. Cena jest zależna od okresu, na jaki wykupujemy dostęp. Obecnie najtańszy abonament to kilkanaście złotych miesięcznie, a za każde kolejne dziecko z rodziny, dopłata wynosi tylko 3 zł. Należy zauważyć, że dzięki abonamentowi, w Squli nie ma żadnych reklam, więc nic nie rozprasza dziecka podczas nauki.
Warto przy okazji wspomnieć, że platforma jest udostępniana bezpłatnie szkołom i przedszkolom w godzinach lekcyjnych. Jest to dla nauczycieli świetny sposób na uatrakcyjnienie zajęć.

Artykuł powstał we współpracy z Twórcami platformy SQULA: www.squla.pl.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

4 thoughts on “Squla: platforma edukacyjna dla dzieci”

  1. Moja starsza córka korzystała z tej platformy jak była młodsza. Świetna sprawa 🙂

  2. Monika (mama na całego)

    Fajne są wszystkie programy edukacyjne dla dzieci. Myślę, że dzięki nim wiele mogą się nauczyć i jest to dla nich wielka frajda. Pamiętać jednak trzeba, że nic nie zastąpi dziecku poznania świata bardziej, niż kontakt z drugim człowiekiem. Pozdrawiam 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

805800219_wp638711a1156134
Pokoik dziecięcy - zadbaj o wystrój sprzyjający zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi twojej pociechy
Pokoik dziecięcy – poznaj idealną aranżację Pokoik dziecięcy to najważniejsze miejsce w całym domu...
1159479893_wp638092d74f2ff7
Oryginalne gadżety i ozdoby z klocków dla dzieci!
Klocki LEGO® niezmiennie zachwycają różnorodnością i bogactwem from. Wśród wielu zestawów warto zwrócić...
czy-dzieci-powinny-stosowac-kosmetyki
Czy dzieci powinny stosować kosmetyki?
Czy kosmetyki dla dzieci to nieodłączny element ich życia? Co na ten temat myśleć? Przekonaj się już...
zagadki-czym-tak-naprawde-sa
Zagadki — czym tak naprawdę są?
Czy wiesz, że zagadki dla dzieci to nie tylko sposób na przełamanie nudy, ale również doskonała metoda...
czym-powinien-charakteryzowac-sie-prezent-dla-dziecka
Czym powinien charakteryzować się prezent dla dziecka?
Prezent dla dziecka musi być przede wszystkim dopasowany do jego wieku i zainteresowań. Jak wybrać idealny...
skladanie-zyczen-dziecku-o-czym-nalezy-pamietac
Składanie życzeń dziecku – o czym należy pamiętać?
Składanie życzeń dorosłym nie sprawia większych problemów, jednak życzenia dla dziecka to już niemałe...