Squla: platforma edukacyjna dla dzieci


Kolejny wrzesień przed nami. Wypoczęte, ale też być może trochę rozleniwione wakacjami dzieci, będą musiały znowu przystosować się do dość wymagającego, szkolnego (lub przedszkolnego) rytmu dnia. Poranne pobudki, lekcje, a potem odrabianie pracy domowej i nauka. Rodzicom też nie zawsze jest lekko, kiedy starają się tego wszystkiego dopilnować, a jednocześnie zapewnić dzieciom zdrową równowagę między odpoczynkiem, rozrywką, oraz obowiązkami szkolnymi i domowymi.
Prawdopodobnie większość rodziców wie, jak trudne jest odciągnięcie dziecka od takich atrakcji jak plac zabaw, telewizja lub komputer i zachęcenie (albo powiedzmy wprost: zmuszenie) do nauki.

Czy nauka może być fascynująca? Poznajcie SQULĘ!
Dziecko rodzi się z naturalną potrzebą poznawania świata. Niestety ślęczenie nad nudnymi podręcznikami zabija tę wrodzoną chęć zdobywania wiedzy. Na szczęście powstaje coraz więcej świetnych projektów, które z powrotem uaktywniają w dziecku motywację do nauki. Domyślacie się jak? Oczywiście poprzez zabawę!
Wystarczy spojrzeć na dzieci w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Grając, bawiąc się i wykonując ciekawe doświadczenia poznają prawa fizyki i chemii. Nauka w domu również może być fajna. Poznajcie SQULĘ!

Czym jest Squla?
Squla to platforma edukacyjna stworzona przez pedagogów i specjalistów od gier edukacyjnych, przeznaczona dla dzieci od 3 do 12 roku życia. Na stronie www.squla.pl znajdziemy prawie 50 000 zadań w postaci quizów, gier i misji o różnym poziomie trudności. Za pomocą Squli, uczniowie mogą ćwiczyć materiał ze wszystkich przedmiotów szkolnych, w tym również z języków obcych. Squla zawiera też specjalne quizy z różnych dziedzin dla dzieci przedszkolnych.
Testy i gry dla uczniów są przygotowane zgodnie z aktualnymi wymogami MEN, z podziałem na kategorie wiekowe oraz klasy, do których uczęszcza dziecko. Dlatego też Squla to świetny sposób na powtarzanie szkolnego materiału w domu. Jednocześnie pomaga się oswoić uczniom z testami i egzaminami, które czekają na nich na różnych etapach nauki.

Dodatkowa motywacja – punkty i nagrody oraz rywalizacja z rówieśnikami
Co sprawia, że korzystanie ze Squli jest atrakcyjniejsze dla dziecka niż tradycyjny sposób nauki? Przede wszystkim granie i rozwiązywanie testów na tej platformie jest bardzo przyjemne i wciągające. Przetestowałam to z moim synkiem, przedszkolakiem. Tak mu się spodobało, że nie mogłam go odciągnąć od Squli! Dodatkowo, ku mojej radości, nauczył się kilku nowych rzeczy. Nie musicie mi wierzyć, możecie przekonać się o tym sami. Polecam skorzystanie z bezpłatnej wersji demonstracyjnej dostępnej tu: SQULA DEMO

Moim zdaniem sposób nauki w Squli jest bardzo przemyślany. Po udzieleniu odpowiedzi (dobrej lub złej) na dowolne pytanie, pojawia się zawsze dodatkowa informacja wyjaśniająca, która odpowiedź jest poprawna i dlaczego. Jeśli dziecko udzieli złych odpowiedzi, to każde takie pytanie pojawi się jeszcze raz na końcu testu – i będzie powtarzało się aż do momentu, kiedy dziecko zapamięta poprawną odpowiedź. Moim zdaniem jest to bardzo skuteczny sposób na przyswojenie wiedzy.
Elementem, który dodatkowo motywuje do nauki ze Squlą jest to, że rozwiązując kolejne zadania, dzieci osiągają coraz wyższe poziomy i zbierają punkty w postaci monet. Monety te można później wymienić na prawdziwe nagrody, takie jak np.: wejściówki do wspomnianego Centrum Nauki Kopernik, vouchery do kina, bony na zakupy w Empiku lub na Allegro. Listę nagród można sprawdzić po zalogowaniu się, w dziale Sklepik.
W Squli można również zapraszać rówieśników do gry online. Dzięki rywalizacji, nauka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Obserwacja postępów dziecka
Rodzic regularnie otrzymuje powiadomienia o postępach dziecka, ma również wgląd w jego profil, może edytować ustawienia, a także wysyłać dziecku motywujące wiadomości.

Abonament
Pełna wersja Squli jest dostępna po opłaceniu abonamentu. Cena jest zależna od okresu, na jaki wykupujemy dostęp. Obecnie najtańszy abonament to kilkanaście złotych miesięcznie, a za każde kolejne dziecko z rodziny, dopłata wynosi tylko 3 zł. Należy zauważyć, że dzięki abonamentowi, w Squli nie ma żadnych reklam, więc nic nie rozprasza dziecka podczas nauki.
Warto przy okazji wspomnieć, że platforma jest udostępniana bezpłatnie szkołom i przedszkolom w godzinach lekcyjnych. Jest to dla nauczycieli świetny sposób na uatrakcyjnienie zajęć.

Artykuł powstał we współpracy z Twórcami platformy SQULA: www.squla.pl.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

4 thoughts on “Squla: platforma edukacyjna dla dzieci”

  1. Monika (mama na całego)

    Fajne są wszystkie programy edukacyjne dla dzieci. Myślę, że dzięki nim wiele mogą się nauczyć i jest to dla nich wielka frajda. Pamiętać jednak trzeba, że nic nie zastąpi dziecku poznania świata bardziej, niż kontakt z drugim człowiekiem. Pozdrawiam 🙂

Zostaw komentarz

Klapki i sandały dla dzieci na lato
Klapki i sandały dla dzieci na lato - 5 najlepszych modeli
Sandały i klapki stanowią podstawę wyposażenia każdej wakacyjnej garderoby. Odpowiednio dopasowane obuwie...
Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka
Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka?
Jazda na rowerze jest jedną z ulubionych aktywności każdego dziecka. Dostarcza zdrowej dawki ruchu, pozytywnie...
jakie kocyki wybrać dla niemowlaka
Bawełniane czy bambusowe - jakie kocyki wybrać dla niemowlaka?
Który kocyk dla dziecka jest lepszy – bambusowy czy bawełniany? Oba typy okrycia dla niemowląt...
Kolorowanka XXL
Kolorowanka XXL – twórcza zabawa dla całej rodziny
Kolorowanie to nie tylko popularna forma zabawy dla dzieci, ale również kluczowy element wspomagający...
Sukienki dziewczęce
Sukienki dziewczęce – na święta i na co dzień
Dziewczynki kochają sukienki, podobnie jak dorosłe już kobiety. Miłość ta nie mija z wiekiem. Wśród sukienek...
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Zakup nowych krzeseł do stołu w jadalni to ważna decyzja, która może wpłynąć na funkcjonalność i wygląd...