Laurki dla Babci i Dziadka do pobrania i wydruku

Home/Rzeczy dla Dzieci, Wychowanie i Rozwój/Laurki dla Babci i Dziadka do pobrania i wydruku

Przygotowałam 2 szablony laurek do wydruku – dla Babci i Dziadka. Każda z nich zawiera wolne miejsce przeznaczone na twórczość wnuków. Myślałam początkowo o zaprojektowaniu gotowej laurki, ale doszłam do wniosku, że taki gotowiec będzie zbyt zwykły, bezosobowy. A przecież nic tak nie ucieszy babci i dziadka, jak laurka zrobiona własnoręcznie przez dziecko. :)

Tu pozwolę sobie na małą dygresję. Nie wiem jak Wy, ale ja w dzieciństwie traktowałam powyższe hasło jak wyświechtany slogan. Myślałam, że tak naprawdę dorośli cieszą się bardziej z innych („prawdziwych”) prezentów. Świadoma niedoskonałości własnych, dziecięcych rysunków, myślałam, że rodzice i dziadkowie tylko udają zachwyty. Jednak teraz, rozumiem, że wcale tak nie jest. Jako mama, stwierdzam, że o ile miło jest dostać jakiś fajny prezent na 26 maja, to jednak mimo wszystko najbardziej wzruszają mnie występy przygotowane na tę okazje w przedszkolu oraz własnoręcznie wykonane upominki lub laurki. Myślę, że babcie i dziadkowie są jeszcze bardziej sentymentalni, dlatego warto zaangażować dziecko w stworzenie wyjątkowego prezentu.

Witaj w świecie Pięknych Rzeczy. Podoba Ci się tutaj? Polub proszę nasz profil na Facebooku, aby być z nami w kontakcie :)

Poza tym nie ukrywam, że również z przyczyn wychowawczych jestem zwolenniczką tego, aby dziecko brało udział czynny udział w przygotowywaniu upominków dla najbliższych osób. Uważam, że jest to ważne i rozwijające na wielu płaszczyznach. :)

Poniżej znajdziecie szablony laurek do pobrania. Laurkę można ozdobić dowolną techniką. Przykładowe pomysły:

  • Narysować lub namalować coś od serca

  • Napisać wierszyk

  • Zrobić wyklejankę (np. z kolorowego papieru, bibuły)

  • Przykleić ozdobne naklejki

  • Odrysować rączkę dziecka

  • Nakleić kształty wycięte z papieru kolorowego (można je nakleić w taki sposób, aby laurka była trójwymiarowa)

Laurka dla Babci (pobierz)
Laurka dla Dziadka (pobierz)


Wpis zawiera linki afiliacyjne. Jak to działa? Jeśli wejdziecie przez nie na stronę Ceneo, a potem do któregoś z pokazanych tam sklepów, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję od serwisu Ceneo za polecanie produktu.