Proste i ponadczasowe zabawki dla dzieci. Co sprezentować maluchowi?

ponadczasowe zabawki dla dzieci

Dlaczego bączki, klocki czy szmaciane lalki to doskonały prezent dla maluchów? Co sprawia, że te kultowe zabawki w dalszym ciągu przyciągają uwagę rodziców i dzieci, oferując nie tylko radość, lecz także wartościowy wkład w rozwój najmłodszych?

Bączek – idealny prezent dla maluszków

Bączek to prosta i ponadczasowa zabawka, która rozbudza zainteresowanie i ciekawość dziecka. Jej mechanizm działania opiera się na tłoku, który po naciśnięciu wprawia zabawkę w ruch wokół własnej osi. Kręcik – podczas kręcenia – wydaje charakterystyczne brzęczenie, co dodatkowo relaksuje maluszka. Możesz także wybrać bączki grające czy naśladujące odgłosy zwierząt.

Bączek dobrze wpływa na rozwój niemowlaka – wspiera koordynację ruchową, rozwija zdolności manualne, uczy cierpliwości i wytrwałości, a także doskonali koordynację wzrokowo-ruchową. Niektóre modele wzbogacone są o efekty świetlne i dźwiękowe, które stymulują zmysły maluszka.

Czy bączki nadają się tylko dla niemowląt? Okazuje się, że ta kultowa zabawka sprawdza się także w przypadku starszych dzieci. Dzięki niej nauka zasad fizyki może być niezwykle fascynująca. Wystarczy wprowadzić klasyczny bączek w ruch, aby w prosty sposób wytłumaczyć dziecku na czym polega ruch wirowy i złudzenie optyczne.


J
ak proste i ponadczasowe zabawki wpływają na rozwój dziecka?

 

Kupując dziecku bączki, klocki czy szmaciane lalki – zabawki, którymi bawią się pokolenia – możemy mieć pewność, że wspierają one rozwój różnych umiejętności. Wiele współcześnie produkowanych, ponadczasowych zabawek zaprojektowano z myślą o potrzebach najmłodszych. Dzieci uczą się poprzez zabawę, warto zatem wybrać takie zabawki, które angażują i rozwijają, ale nie przebodźcowują malucha.

Klocki

Klocki, czy to drewniane czy LEGO, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, uczą myślenia przestrzennego, rozwijają małą motorykę oraz ćwiczą koordynację ręka – oko. Dlaczego to ważne? Częsta zabawa klockami wpływa na późniejszą zdolność dziecka do rysowania oraz pisania literek.

Klocki dla niemowląt powinny być wykonane z lekkich i bezpiecznych materiałów, takich jak guma czy silikon. Szczególnie zalecane dla najmłodszych dzieci są klocki sensoryczne, które wspierają rozwój maluszka poprzez pobudzanie różnych zmysłów, dzięki różnorodnym fakturom, interesującym dźwiękom czy przykuwającym oko barwom.

Dla rocznych i dwuletnich dzieci warto wybrać klocki drewniane lub plastikowe. W tym okresie maluszki zaczynają już budować swoje pierwsze budowle. Ważne, żeby klocki były odpowiednich rozmiarów, ponieważ dziecko może połknąć zbyt małe elementy.

Szmaciane lalki i pluszowe przytulanki

Szmaciane lalki i pluszowe misie to wierni towarzysze pierwszych dziecięcych zabaw. Maluchy uwielbiają bawić się pluszakami, często z nimi śpią i przeżywają rozmaite emocje, np. kiedy towarzyszy im strach przed wizytą u lekarza.
Przed wyborem szmacianej lalki warto zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów i tkanin. Najlepiej wybrać zabawki, które posiadają odpowiednie certyfikaty.

Ponadczasowe zabawki – dlaczego warto je wybrać na prezent?

Proste i ponadczasowe zabawki wyróżnia wysoka jakość materiałów, dzięki czemu są trwałe i odporne na zużycie. Dziecko może cieszyć się nimi przez długi czas, a nawet przekazać je kolejnym pokoleniom.
Wiele kultowych zabawek wspiera rozwój umiejętności dziecka i ma wartość edukacyjną. Mogą pomagać w nauce liczenia, czytania, rozpoznawania kształtów czy kolorów.

Artykuł promocyjny.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print
jakie kocyki wybrać dla niemowlaka
Bawełniane czy bambusowe - jakie kocyki wybrać dla niemowlaka?
Który kocyk dla dziecka jest lepszy – bambusowy czy bawełniany? Oba typy okrycia dla niemowląt...
Sukienki dziewczęce
Sukienki dziewczęce – na święta i na co dzień
Dziewczynki kochają sukienki, podobnie jak dorosłe już kobiety. Miłość ta nie mija z wiekiem. Wśród sukienek...
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Zakup nowych krzeseł do stołu w jadalni to ważna decyzja, która może wpłynąć na funkcjonalność i wygląd...
Stół Family marki Lissy
Stół Family marki Lissy - wyjątkowa elegancja i funkcjonalność w Twoim Domu
W poszukiwaniu idealnych mebli do Twojego domu, warto wybierać te, które łączą w sobie nie tylko estetykę,...
otulacz niemowlęcy
Otulacz do spania - bezpieczeństwo podczas snu
Świat, który witamy przy narodzinach, jest pełen nowych bodźców, dźwięków i doznań. Opieka nad noworodkiem...
Butelki do karmienia
Butelki do karmienia i ich rodzaje
Wybór odpowiedniej butelki do karmienia stanowi jedno z ważniejszych zadań, przed którym stają rodzice....