Prezenty świąteczne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Home/Rzeczy dla Dzieci/Prezenty świąteczne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Tegoroczny prezentownik świąteczny przygotowałam z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym.

Albik to elektroniczne pióro, które kupuje się w zestawie z interaktywną książką edukacyjną. Kiedy dziecko dotyka piórem dowolnego miejsca w książeczce, Albik zaczyna opowiadać na temat wyznaczonego obrazka. Jest trochę teorii, ciekawostek, a na deser są quizy, które pomagają w ugruntowaniu zdobytej wiedzy.

Naszym pierwszym zestawem był Albik z książeczką do nauki angielskiego, ale zaraz potem dokupiliśmy kolejna książeczkę: „Ciało człowieka”.  Zauwazyłam, że nie tylko dzieci, ale również dorośli z fascynacja bawią się Albikiem – więc zdecydowanie polecam :)

Kolejne książeczki dokupuje się już bez pióra – wystarczy do posiadanego Albika wgrać pliki dotyczące nowej książki.


Klocki LEGO to prezent ponadczasowy. Polecam go zawsze, gdyż ich lista zalet jest długa. Pobudzają wyobraźnię, kreatywność, rozwijają zdolności manualne, uczą skupienia, a także… umiejętności czytania instrukcji – co nierzadko przydaje się w dorosłym życiu ;)

  • Bransoletki LEGO DOTS

Ostatnio hitem stały się kreatywne bransoletki LEGO. Są w różnych wersjach tematycznych i kolorystycznych – mogą być więc świetnym pomysłem na prezent zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Do serii LEGO Dots należą również akcesoria do dziecięcego pokoju takie jak: organizer na biurko, ramki na zdjęcia, szkatułka, stojak na biżuterię. Podobnie jak w przypadku bransoletek, można je dowolnie ozdabiać.

  • Gry planszowe, karciane i inne

Gra w planszówki to świetny pretekst do tego, aby wreszcie pobyć trochę offline, spędzić czas z rodziną.

Świetnie integrują, zacieśniają więzi. Większość gier ma również walory edukacyjne. Są gry zręcznościowe, na spostrzegawczość, na szybkość, strategiczne, pobudzające wyobraźnię itp. Wybór jest przeogromny.


Wpis zawiera linki afiliacyjne. Jak to działa? Jeśli wejdziecie przez nie na stronę Ceneo, a potem do któregoś z pokazanych tam sklepów, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję od serwisu Ceneo za polecanie produktu.

Zdjęcia: Pixabay CC0 / Serwis Ceneo.pl