Prezenty na Dzień Dziecka dla Przedszkolaka i Ucznia

Dzień dziecka to świetna okazja, aby sprawić radość naszym pociechom. Dzieci zazwyczaj z niecierpliwością czekają na niespodzianki związane z tym świętem. Zresztą cofnijmy się nieco w czasie i przypomnijmy sobie jak było, kiedy sami byliśmy dziećmi. Kto z nas nie przeszukiwał szafek przed Gwiazdką, urodzinami lub Dniem Dziecka? 😉

Lubię dawać prezenty, które niosą ze sobą jakąś wartość, dlatego zazwyczaj wybieram zabawki edukacyjne, rozwijające wiedzę, wyobraźnię, spostrzegawczość i inne umiejętności dziecka albo takie, które umożliwiają wspólne, rodzinne spędzanie czasu i pogłębianie relacji.

 

Gry planszowe

Większość gier planszowych idealnie wpisuje się w podaną przeze mnie definicję wartościowej zabawki. Oto kilka gier planszowych, które mamy, lubimy i możemy z czystym sumieniem polecić:

Dobble

Gra rozwijająca spostrzegawczość. Jej zalety to proste zasady, szybka rozgrywka i kompaktowe opakowanie – idealne do zabrania na podróż.

Sprawdź cenę w różnych sklepach: Dobble / Dobble Kids .

 

Wsiąść do pociągu: Europa

Gra dla starszych dzieci (sugerowany wiek: 8 lat). Gracze budują trasy kolejowe zgodnie z wybranymi wcześniej biletami. Tu, aby wygrać nie wystarczy szczęście. Trzeba włączyć myślenie strategiczne, szczególnie jeśli gra się w 3 lub więcej osób.

Sprawdź cenę w różnych sklepach: Wsiąść do pociągu: Europa.

 

Kotek Psotek

Gra dla najmłodszych przedszkolaków (polecana dla dzieci od 3 lat). Na uwagę zasługuje fakt, że jest to gra kooperacyjna, co oznacza, że gracze współpracują, a nie rywalizują. Fabuła: 3 zwierzątka: ptaszek, wiewiórka i myszka uciekają przed tytułowym kotkiem psotkiem. Jeśli uda im się uciec do swoich domków – wygrywamy. Gra jest dość losowa, ale uważam, że jest to świetny wstęp do świata gier dla najmłodszych dzieci, ponieważ uczy związków przyczynowo-skutkowych i  podejmowania prostych decyzji, które mają wpływ na wygraną.

Sprawdź cenę w różnych sklepach: Kotek Psotek.

 

Labirynt

Gra polecana dla dzieci powyżej 7 lat, ale my zaczęliśmy w nią grać, jak syn miał 5 lat, a teraz jako sześciolatek naprawdę nieźle sobie radzi. Jak przebiega rozgrywka? Każdy gracz dostaje karty z artefaktami do zdobycia. Należy przesuwać ściany labiryntu tak, aby ułożyć ścieżkę, za pomocą której dotrzemy do tych przedmiotów. Gra jest wciągająca, a w dodatku czasem trzeba się natrudzić i sporo myśleć (co jest oczywiście niwątpliwą zaletą: ).

Sprawdź cenę w różnych sklepach: Labirynt / Labirynt Junior.

 

Memory

Znana, lubiana i sprawdzona gra. Cel: należy znaleźć dwa takie same (lub, w niektórych wersjach, pasujące do siebie) obrazki. Im więcej zasłoniętych par na stole, tym gra jest trudniejsza. Aby wygrać, trzeba wysilić pamięć. Najbardziej lubimy Memory z Adamigo (mamy kilka wersji). Kupiliśmy takie, które mają po 40 par. Jeśli mamy mniej czasu, lub chcemy zmniejszyć poziom trudności, możemy wybrać mniejszą ilość klocków do gry.

Sprawdź cenę w różnych sklepach: Memory Odkryj Świat, Adamigo.

 

Klocki LEGO

Klocki LEGO to ponadczasowa zabawka – nie bez powodu. O zaletach Lego pisałam nie raz. Podtrzymuję każde moje słowo – i dlatego nie mogło zabraknąć LEGO na niniejszej liście pomysłów na prezent. 🙂

Czas spędzony w rodzinnym gronie

Warto pamiętać, że najlepszym prezentem dla dziecka jest uwaga, jaką poświęcają mu rodzice. Dlatego przede wszystkim zaplanujmy na ten dzień spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Może to być wspólna gra w jedną z zaproponowanych przeze mnie planszówek, wyjście na spacer, na lody, do kina, lub wycieczka w jakieś atrakcyjne dla dzieci miejsce… i niech to nam wejdzie w nawyk – nie tylko od święta! 🙂

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Jak to działa? Jeśli wejdziecie przez nie na stronę Ceneo, a potem do któregoś z pokazanych tam sklepów, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję od serwisu Ceneo za polecanie produktu.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Zostaw komentarz

Klapki i sandały dla dzieci na lato
Klapki i sandały dla dzieci na lato - 5 najlepszych modeli
Sandały i klapki stanowią podstawę wyposażenia każdej wakacyjnej garderoby. Odpowiednio dopasowane obuwie...
Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka
Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka?
Jazda na rowerze jest jedną z ulubionych aktywności każdego dziecka. Dostarcza zdrowej dawki ruchu, pozytywnie...
jakie kocyki wybrać dla niemowlaka
Bawełniane czy bambusowe - jakie kocyki wybrać dla niemowlaka?
Który kocyk dla dziecka jest lepszy – bambusowy czy bawełniany? Oba typy okrycia dla niemowląt...
Sukienki dziewczęce
Sukienki dziewczęce – na święta i na co dzień
Dziewczynki kochają sukienki, podobnie jak dorosłe już kobiety. Miłość ta nie mija z wiekiem. Wśród sukienek...
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Zakup nowych krzeseł do stołu w jadalni to ważna decyzja, która może wpłynąć na funkcjonalność i wygląd...
Stół Family marki Lissy
Stół Family marki Lissy - wyjątkowa elegancja i funkcjonalność w Twoim Domu
W poszukiwaniu idealnych mebli do Twojego domu, warto wybierać te, które łączą w sobie nie tylko estetykę,...