Pracownia Biały Motyl: Chrzest

Chrzest Święty jest dla wielu osób ważnym wydarzeniem. Najbardziej istotny jest wymiar duchowy tej uroczystości. Jest to chrześcijański obrzęd, w którym poprzez symboliczne obmycie wodą osoba chrzczona (najczęściej jest to małe dziecko) doznaje duchowego oczyszczenia i zostaje włączona do Wspólnoty Kościoła.

Aby podkreślić odświętny charakter tego wydarzenia, rodzice dbają o wyjątkową oprawę uroczystości. Elegancki strój dla dziecka, piękne ozdoby, dodatki. Dominującym kolorem jest biel, czasem ożywiona błękitem, delikatnym różem, złotem lub srebrem. Chciałabym zaprezentować piękną kolekcję dodatków na Chrzest autorstwa Pani Agnieszki Oświęcimki z Pracowni Artystycznej Biały Motyl:

1. Komplecik ażurowy z satynowych nici. Czapeczka i buciki, czarujący dodatek do białego stroju małej dziewczynki. Zestaw może być wykonany w bieli, jak również w delikatnym różu (dla dziewczynki) lub błękicie (dla chłopca). Tradycyjnie są to zestawy białe ozdabiane delikatnymi dodatkami. Pracownia Biały Motyl wykonuje również na zamówienie ubranka do chrztu takie jak sukienki i pelerynki:

2. Profitka czyli ozdobna osłonka na świecę.

3. Biała szatka. Urocza biała, klasyczna chustka z misternie wykonanym koronkowym brzegiem:

4. Anioł Stróż. Koronkowy anioł wykonany techniką szydełkową, niezwykle elegancki i dodający charakteru tak wyjątkowej okazji jaką jest chrzest:

5. Podziękowania dla gości. Małe, słodkie aniołeczki, które można wręczyć gościom jako podziękowanie po uroczystości. Można też nimi przyozdobić pokój dziecka w dniu chrztu:

6. Komplet na chrzest: poduszeczka i kocyk w bieli. Taki zestaw jest również dobrym pomysłem na prezent dla Maluszka – może być wykonany wówczas w dowolnej kolorystyce:

W Pracowni Biały Motyl powstają nie tylko piękne koronki okolicznościowe, takie jak przedstawione powyżej ubranka i dodatki do chrztu. Tematyka prac Pani Agnieszki jest bardzo różnorodna. Można tu znaleźć kolorowe czapeczki i buciki dla maluszków, drobne akcesoria do pokoju dziecięcego oraz eleganckie dodatki do dziecięcej garderoby. Dorośli również znajdą coś dla siebie.

O swoim warsztacie twórczym opowiada Autorka, Pani Agnieszka Oświęcimka:

Pracownia Artystyczna „BIAŁY MOTYL” to miejsce, w którym z pasją i nowatorskim spojrzeniem z nitki i koralików tworzone są niezwykłe prace. Znajdziecie tutaj autorską biżuterię, stylowe torebki, pachnące akcesoria do szafy oraz stylowe koronki na różne okazje (śluby, chrzciny, ozdoby świąteczne). W pracach wielokrotnie wykorzystuję stylizacje nawiązujące do tradycji ludowej, głównie w barwnych tkaninach. Prace wykonane są z wykorzystaniem naturalnych surowców (naturalne tkaniny, nici bawełniane i lniane, drewno, ceramika). Inspiracja sztuką ludową, zamiłowanie do sielskiego stylu i pięknych rzeczy dodaje wyjątkowego charakteru pracom tworzonym w Pracowni Biały Motyl. Tworzone są one z wielką pasją, wyłącznie według własnych projektów i pomysłów. Wszystkie przedmioty wykonane są z wielką starannością i dbałością o szczegóły, co gwarantuje ich najwyższą jakość.

Przeważającą techniką artystyczną prac wykonywanych w Pracowni Biały Motyl jest koronka szydełkowa. Umiejętności zdobyłam w drodze samokształcenia, a pierwsze oczka i szydełkowe robótki wykonywałam już jako mała dziewczynka. Moją nauczycielką była siostra mojej mamy – ciocia Teo. I tak koronkarstwo jest moją pasją już od 30 lat. Pasja przerodziła się w firmę i pracownię artystyczną, która działa od pół roku.

Moją dewizą jest dawanie radości innym przez tworzenie pięknych rzeczy.

Zdjęcia: Agnieszka Oświęcimka, Pracownia Artystyczna BIAŁY MOTYL
Facebook: www.facebook.com/bialymotylart

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

1 thoughts on “Pracownia Biały Motyl: Chrzest”

Zostaw komentarz

Sukienki dziewczęce
Sukienki dziewczęce – na święta i na co dzień
Dziewczynki kochają sukienki, podobnie jak dorosłe już kobiety. Miłość ta nie mija z wiekiem. Wśród sukienek...
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Zakup nowych krzeseł do stołu w jadalni to ważna decyzja, która może wpłynąć na funkcjonalność i wygląd...
Stół Family marki Lissy
Stół Family marki Lissy - wyjątkowa elegancja i funkcjonalność w Twoim Domu
W poszukiwaniu idealnych mebli do Twojego domu, warto wybierać te, które łączą w sobie nie tylko estetykę,...
otulacz niemowlęcy
Otulacz do spania - bezpieczeństwo podczas snu
Świat, który witamy przy narodzinach, jest pełen nowych bodźców, dźwięków i doznań. Opieka nad noworodkiem...
Butelki do karmienia
Butelki do karmienia i ich rodzaje
Wybór odpowiedniej butelki do karmienia stanowi jedno z ważniejszych zadań, przed którym stają rodzice....
gimnastyka-mata-edukacyjna-z-drewnianym-stojakiem-boho-chic
Maty edukacyjne dla dzieci - jak wybrać?
W momencie, gdy maleństwo pojawia się w rodzinie, rodzice robią wszystko, aby zapewnić mu najlepszy start...