Masza i Niedźwiedź

Znacie Maszę i Niedźwiedzia? Jeśli nie, to z przyjemnością Wam przedstawię tę przesympatyczną parę bajkowych bohaterów.

Masza
Masza to mała dziewczynka. Jest przeurocza, ale jednocześnie bardzo niesforna. Ma mnóstwo kreatywnych pomysłów na zabawę, ale przez to bardzo często popada w kłopoty. Na szczęście jest ktoś, kto nad nią czuwa i ratuje ją z opresji.

… i Niedźwiedź
Przyjaciel i opiekun Maszy. Uwielbia herbatę i mecze piłki nożnej. Kiedyś był cyrkowcem i wiele podróżował. Potem zamieszkał w ładnym, zadbanym domku w lesie, hodował pszczoły, uprawiał warzywa. Prowadził bardzo spokojne życie… dopóki nie poznał Maszy. Na szczęście Miś ma wielkie serce i ogromną cierpliwość do wybryków małej psotnicy.

Nasi bohaterowie nie są w lesie sami. Jest zając, który często bierze udział w psotach Maszy. Uwielbia też podkradać marchewki z ogródka Niedźwiedzia. W starym, porzuconym w lesie ambulansie mieszkają dwa Wilki. Ciągle kombinują skąd zdobyć jedzenie. Wyglądają groźnie, ale mimo to chowają się przed Maszą, która nie raz zalazła im za skórę. Jest również Wiewiórka, Jeż oraz zwierzęta domowe: Prosiak, Koza, Pies. Masza ma też znajomych, którzy mieszkają w odległych krainach, ale czasem odwiedzają zaprzyjaźniony las. Są to: Pingwin, Miś Panda, a nawet Święty Mikołaj!

Nasza przygoda z bajką zaczęła się od odcinka Masza i Kasza. Masza jest bardzo głodna, ale nie odpowiada jej danie przygotowane przez Misia. Pod nieobecność Niedźwiedzia postanawia sama ugotować kaszę z konfiturami. Niestety nie zna proporcji i nie wie jak bardzo kasza pęcznieje… Efekt? Wszyscy mieszkańcy lasu są przejedzeni kaszą, a Masza po całym dniu karmienia zwierząt i sprzątania zabrudzonej kuchni jest zmęczona… i głodna! Ale chyba nie ma już ochoty na kaszę…

Innym lubianym przez nas odcinkiem jest Sama wśród wilków. Wiecznie głodne wilki widząc pełną lodówkę Niedźwiedzia, wpadają na przebiegły plan. Porywają Maszę, a Misiowi zostawiają karteczkę, że oddadzą Dziewczynkę w zamian za zawartość lodówki. Masza jednak czuje się świetnie w starym ambulansie wilków i od razu zaczyna zabawę w lekarza. Pacjentami oczywiście zostają Wilki. Kuracje zdrowotne Maszy im jednak nie służą. Przerażone i wymęczone Wilki postanawiają zwrócić Maszę Niedźwiedziowi, jednak okazuje się, że to nie jest takie proste…

Tego nie da się opisać. Masza rozrabia z tak niesamowitym wdziękiem, że nie sposób jej nie lubić. Do tego widzimy przecież, że zawsze ma bardzo dobre intencje. Bajka jest naprawdę przezabawna. Wciągnęliśmy się w przygody Maszy całą rodziną.

Gdzie można spotkać Maszę i Niedźwiedzia? Serial Animowany: Masza i Niedźwiedź to przede wszystkim seria krótkich filmików animowanych stworzonych przez Andrieja Dobrunowa, Olega Kuzowkowa oraz Dmitrija Lowejka. Serial został wyprodukowany przez Animaccord. Serial jest dostępny na DVD. Można go też oglądać na Youtube i innych, podobnych kanałach w wersji polskiej lub rosyjskiej. Nieznajomość języka rosyjskiego zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu bajki.

Książka: Na bazie serialu zostały wydane książki. Szczególnie polecam: Wielką kolekcję bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia (Egmont, 2012, twarda oprawa). Książka jest bardzo ładnie wydana. Zawiera 5 serialowych opowieści o przygodach bohaterów.

Na koniec ciekawostka. Serial i jego tytuł nawiązuje do rosyjskiej bajki ludowej o Niedźwiedziu i dziewczynce, która zgubiła się w lesie. W sklepach są również dostępne książeczki ze starą, tradycyjną wersją tej historii.

Fot. Piękne Rzeczy/opublikowane obrazki to zdjęcia książki „Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia” wydawnictwa Egmont.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

1 thoughts on “Masza i Niedźwiedź”

Zostaw komentarz

jakie kocyki wybrać dla niemowlaka
Bawełniane czy bambusowe - jakie kocyki wybrać dla niemowlaka?
Który kocyk dla dziecka jest lepszy – bambusowy czy bawełniany? Oba typy okrycia dla niemowląt...
Sukienki dziewczęce
Sukienki dziewczęce – na święta i na co dzień
Dziewczynki kochają sukienki, podobnie jak dorosłe już kobiety. Miłość ta nie mija z wiekiem. Wśród sukienek...
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Zakup nowych krzeseł do stołu w jadalni to ważna decyzja, która może wpłynąć na funkcjonalność i wygląd...
Stół Family marki Lissy
Stół Family marki Lissy - wyjątkowa elegancja i funkcjonalność w Twoim Domu
W poszukiwaniu idealnych mebli do Twojego domu, warto wybierać te, które łączą w sobie nie tylko estetykę,...
otulacz niemowlęcy
Otulacz do spania - bezpieczeństwo podczas snu
Świat, który witamy przy narodzinach, jest pełen nowych bodźców, dźwięków i doznań. Opieka nad noworodkiem...
Butelki do karmienia
Butelki do karmienia i ich rodzaje
Wybór odpowiedniej butelki do karmienia stanowi jedno z ważniejszych zadań, przed którym stają rodzice....