Piękne rzeczy dla dzieci

Piękne dzieciństwo – chyba każdy rodzic chce, aby jego dziecko tak wspominało ten szczególny czas?

Proszę, zamknijcie oczy i przenieście się na chwilę myślami do czasów Waszego dzieciństwa. Spróbujcie przywołać w pamięci te wspomnienia, które wywołują na twarzy uśmiech… Czy jest to wymarzona zabawka,podarowana przez Świętego Mikołaja? Smak lodów truskawkowych, na które zabierał Was Tata w niedzielne popołudnie? Czy może fascynujące bajki, które opowiadała Wam mama, swoim cudownym, aksamitnym głosem?

Rozmarzyliście się? Otwórzcie proszę oczy i wróćcie do teraźniejszości…

…A może nawet teraz, kiedy dopada Was zły nastrój, siadacie w fotelu z kubkiem gorącej herbaty i z rozrzewnieniem oglądacie zdjęcia z cudownych wycieczek z rodzicami lub dziadkami? Może w ważne dni pieczecie najlepszy sernik świata według przepisu ukochanej babci? Może podarowaliście niedawno swojemu dziecku ulubioną zabawkę, bez której, nie mogliście w dzieciństwie zasnąć?

Wyjątkowe przedmioty, smaki, miejsca, radosne zabawy, cudowne wycieczki i najważniejsze – wspaniały czas spędzony z bliskimi. To są właśnie tytułowe PIĘKNE RZECZY, które pamiętamy z najmłodszych lat. Dzisiaj te same lub podobne rzeczy budują świat naszych dzieci, a w przyszłości zamienią się w ich cudowne wspomnienia.

… i właśnie o takich rzeczach będę pisać na niniejszym blogu.

Zapraszam!

Zdjęcia: Pixabay.com/CC0