Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka?

Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka

Jazda na rowerze jest jedną z ulubionych aktywności każdego dziecka. Dostarcza zdrowej dawki ruchu, pozytywnie wpływa na nastrój oraz stanowi doskonałą okazję do integracji w gronie rodziny i rówieśników. Przed rozpoczęciem nauki należy skompletować niezbędne wyposażenie. W artykule podpowiemy, jak wybrać pierwszy rower dla dziecka.

Czy rowerek biegowy to dobry pomysł?

Rodzice najmłodszych dzieci mogą zdecydować się na zakup rowerka biegowego, który stanowi uproszczoną postać tradycyjnego pojazdu. Wyróżnia się brakiem pedałów, pozwalając dzieciom na odpychanie się od podłoża stopami. Doskonale sprawdzi się w przypadku pociech w wieku od 2 do 5 lat. Korzystanie z rowerka biegowego dostarcza ogromnej ilości dobrej zabawy oraz umożliwia ćwiczenie równowagi i koordynacji ruchowej. Dzięki temu znacznie ułatwia późniejszą naukę jazdy na dużym rowerze.

Zastanawiasz się, jaki rower biegowy wybrać? Podczas zakupów uwzględnij materiał, z jakiego wykonano pojazd. Najlepiej spiszą się solidne i wytrzymałe tworzywa. Zwróć uwagę na detale. Rowerek biegowy nie powinien mieć wystających elementów i śrub, które mogłyby doprowadzić do zranienia dziecka. Ważną kwestią jest także hamulec ręczny na tylne koło oraz kierownica z ograniczonym kątem skrętu, która zmniejszy możliwość wykonywania gwałtownych manewrów. Jak znaleźć najlepszy rowerek biegowy dla 2-latka? Ranking na stronie Media Expert pomoże dokonać Ci wyboru.

Jaki rower do nauki samodzielnej jazdy warto wybrać?

Jazda na rowerze biegowym nie jest jednak niezbędnym elementem nauki. Alternatywnym rozwiązaniem pozostają rowerki z doczepianymi kółkami bocznymi. Jest to najlepszy wybór w przypadku dzieci, które poradzą sobie z pedałowaniem. Dodatkowe kółka umożliwiają naukę utrzymania równowagi oraz oswajają dziecko z poruszaniem się na rowerze. Ogromną zaletą jest możliwość późniejszego demontażu dodatkowych kółek. W ten sposób szybko przekształcisz go w prawdziwy rower.

Podczas zakupów weź pod uwagę rozmiar pojazdu. Najczęściej 12-calowe rowerki sprawdzają się w przypadku 3-letnich dzieci. Jeśli Twoje dziecko skończyło już 4 lata, zacznij od przetestowania modelu 14-calowego. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od wzrostu dziecka. Dlatego tak ważne jest indywidualne dopasowanie wielkości. Uwzględnij również możliwość regulacji, rodzaj hamulców oraz jakość wykonania. Ważnym aspektem jest również wygląd pojazdu, który powinien zachęcać dziecko do regularnej aktywności.

Czym kierować się podczas wyboru pierwszego roweru dla dziecka?

Nadszedł czas na jazdę na dwukołowym rowerze? Weź pod uwagę przede wszystkim jakość wykonania oraz wielkość i wagę roweru. Lekkie pojazdy znacznie ułatwiają naukę, co przekłada się na wysoki poziom zadowolenia dziecka. Niższa waga pozwala także na sprawniejsze wykonywanie manewrów, skręcanie oraz omijanie przeszkód, podnosząc tym samym poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Pamiętaj o wyborze odpowiedniego rozmiaru roweru. Jeśli zależy Ci na wykorzystywaniu pojazdu przez kilka lat, zaczekaj do skoku rozwojowego dziecka, który ma miejsce w okolicach 4. roku życia. W przypadku wzrostu wynoszącego ok. 100 cm możesz zdecydować się na zakup 16-calowego roweru, który posłuży nawet do 6-7. roku życia. Zwróć również uwagę na rodzaj hamulców, oświetlenie oraz budowę kierownicy. Ponadto, warto zdecydować się na zakup pojazdu wyposażonego w antypoślizgowe pedały.

Materiał promocyjny.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print
Klapki i sandały dla dzieci na lato
Klapki i sandały dla dzieci na lato - 5 najlepszych modeli
Sandały i klapki stanowią podstawę wyposażenia każdej wakacyjnej garderoby. Odpowiednio dopasowane obuwie...
jakie kocyki wybrać dla niemowlaka
Bawełniane czy bambusowe - jakie kocyki wybrać dla niemowlaka?
Który kocyk dla dziecka jest lepszy – bambusowy czy bawełniany? Oba typy okrycia dla niemowląt...
Sukienki dziewczęce
Sukienki dziewczęce – na święta i na co dzień
Dziewczynki kochają sukienki, podobnie jak dorosłe już kobiety. Miłość ta nie mija z wiekiem. Wśród sukienek...
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Zakup nowych krzeseł do stołu w jadalni to ważna decyzja, która może wpłynąć na funkcjonalność i wygląd...
Stół Family marki Lissy
Stół Family marki Lissy - wyjątkowa elegancja i funkcjonalność w Twoim Domu
W poszukiwaniu idealnych mebli do Twojego domu, warto wybierać te, które łączą w sobie nie tylko estetykę,...
otulacz niemowlęcy
Otulacz do spania - bezpieczeństwo podczas snu
Świat, który witamy przy narodzinach, jest pełen nowych bodźców, dźwięków i doznań. Opieka nad noworodkiem...