Czy znasz skin cycling?

skin cycling

Jeśli chcesz spróbować nowego podejścia do pielęgnacji skóry, to musisz sprawdzić skin cycling. Zakłada on cztery dni pielęgnacji, a każdy dzień opiera się na innych zabiegach pielęgnacyjnych. Przeczytaj więcej o tym podejściu i zdecyduj, czy warto je zastosować.

Poświęcasz tylko cztery wieczory na pielęgnację

Codzienna rutyna pielęgnacyjna to różne czynności pielęgnacyjne, wykonywane w odpowiedniej kolejności. Jej podstawa to oczyszczanie skóry, tonizowanie, nakładanie serum, jeśli jest taka potrzeba a następnie kremu. Wieczorem dochodzi jeszcze dokładny demakijaż skóry. Te kroki w dbaniu o cerę wykonuje się codziennie i dzięki temu cały proces jest uporządkowany. Nie każdy jednak chce cały czas tak samo pielęgnować skórę i niektórzy chcą mieć większe efekty. Wtedy przychodzi pora na to, aby spróbować skin cycling, czyli cyklu pielęgnacji opartego na 4 dniach. Można go powtarzać tyle razy, ile jest potrzeba. To innowacyjne podejście do skóry zakłada intensywne działanie na nią, a potem jej regenerację. Jeśli chcesz wiedzieć co to jest skin cycling, to musisz poznać kolejne kroki.

Złuszczanie skóry i działanie retinolem

Całe założenie tej pielęgnacji jest dość proste, bo każdy dzień jest poświęcony innej czynności. Nie sposób wtedy pomylić kolejności stosowania. Pierwszy dzień jest nastawiony na złuszczanie skóry, głównie przy użyciu kwasów owocowych. Znane kwasy owocowe to AHA i BHA. Powodują one złuszczanie się skóry i redukowanie zaskórników, a także zmniejszają stany zapalne. Jeśli ktoś zaczyna przygodę ze skin cycling, to akurat kwasy owocowe będą dobrym wyborem na początek, bo są delikatne. Z kolei mocniejsze kwasy to migdałowy lub salicylowy, a są polecane dla osób z większą wprawą. Następny dzień to używanie kosmetyków z retinolem, które wykazują doskonałe działanie w kuracji przeciwzmarszczkowej. Retinol to substancja o udowodnionym działaniu, która pobudza produkcję kolagenu, a także elastyny. Retinol stymuluje odnowę komórkową i właśnie dlatego jest tak chętnie stosowany w walce ze zmarszczkami. Należy jednak wiedzieć, że jest to dość mocne składnik i gdy zaczyna się jego stosowanie, należy zacząć od niewielkich ilości.

Pamiętaj o regeneracji i nawilżaniu

Dwa pierwsze dni cyklu są dość intensywne i opierają się na złuszczaniu i pielęgnacji skóry retinolem. Po takim działaniu, skórze należy się odpoczynek i  regeneracja. Z tego powodu dwa kolejne dni są poświęcone dokładnie na te czynności. Jeśli działamy intensywnie na skórę, za pomocą kwasów i retinolu, należy ją odpowiednio wyciszyć po tych dwóch dniach. Dwa dni poświęcone na regenerację i nawilżanie, można wydłużyć, tak, aby skóra była bardziej wypoczęta. Cały proces należy traktować elastycznie i dopasować go na bieżąco do potrzeb skóry. Jeśli okaże się, że złuszczanie było zbyt intensywne, to wydłuża się proces regeneracji. Tak naprawdę skin cycling powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb danego typu cery i wtedy naprawdę ma sens. Etap nawilżania jest bardzo ważne, bo pozwala skórze wypocząć i zyskać odpowiednie składniki. Intensywna regeneracja to dostarczanie skórze bogatych składników, takich jak ceramidy, peptydy, kwas hialuronowy i witaminy.

Artykuł gościnny.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print
zabawki dla maluchów
Zabawki dla maluchów – praktyczne wskazówki dla rodziców
Zabawki to nie tylko gadżety do zabawy, ale też pełnowartościowe akcesoria edukacyjne. Najlepsze z nich...
ile-powinno-przybierac-na-wadze-zdrowe-niemowle
Ile powinno przybierać na wadze zdrowe niemowlę?
Opieka nad noworodkiem to wyjątkowy okres w życiu rodziny, pełen troski i radości. Wiele rodziców ma...
akcesoria do robienia biżuterii z koralików i kamieni
Tworzysz biżuterię z koralików i kamieni? Oto przydatne trzy akcesoria i narzędzia
Kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zawieszki – spod twoich palców wychodzą prawdziwe cuda? A może dopiero...
Jak bezpiecznie przechowywać noże w kuchni
Jak bezpiecznie przechowywać noże w kuchni?
Kuchnia jest miejscem, w którym tworzymy kulinarne arcydzieła, eksperymentujemy z nowymi przepisami i...
Artykuły szkolne
Gdzie kupić dobrej jakości artykuły szkolne w atrakcyjnych cenach?
Dobrej jakości artykuły szkolne są kluczowym elementem zapewniającym efektywny proces edukacji. Wybór...
Czym jest elektrowrażliwość
Elektrowrażliwość - czy istnieje?
Elektrowrażliwość to pojęcie, które w ostatnich latach znacznie zyskało na popularności, ponieważ odnosi...