Pokoik dziecięcy – zadbaj o wystrój sprzyjający zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi twojej pociechy

Pokoik dziecięcy – poznaj idealną aranżację

Pokoik dziecięcy to najważniejsze miejsce w całym domu dla każdego malucha. Bardzo ważne jest to, by czuł się tu dobrze i bezpiecznie oraz by wystrój był dla niego atrakcyjny. Dekoracje powinny odzwierciedlać sympatie i zainteresowania dziecka. Puchary z zawodów u małego sportowca, pięknie wyeksponowane na półkach oraz na przykład siatka lub mała ścianka do wspinaczki – takie elementy w pokoju będą sprawiać, że aktywna pociecha będzie naprawdę uwielbiała swój pokój. Maluch zakochany w zwierzętach doceni plakaty ze zdjęciami pięknych lwów, tygrysów, słoni, ptaków, czy psów – takich gatunków, które najbardziej lubi. Muzycznie utalentowany maluch z chęcią wróci do pokoiku dziecięcego pełnego instrumentów i plakatów idoli. Sypialnia twojego dziecka musi być dla niego azylem. To jego przestrzeń. Niech czuje się tu dobrze, ale niech będzie tu także bezpieczny. Idealny pokoik dziecięcy to połączenie wymagań rodziców i upodobań dzieci.

Pokoik dziecięcy pełni kilka funkcji w życiu młodego człowieka. Tutaj dziecko bawi się, uczy i wypoczywa. Każda z tych generalnych sfer życia musi mieć w dziecięcej sypialni własną, wydzieloną przestrzeń. Specjaliści zajmujący się zdrowym rozwojem dzieci sugerują, żeby w pokoiku dziecięcym te sfery były wyraźnie wyznaczone i nie nachodziły na siebie. Strefa do zabawy nie powinna “przenosić się” na łóżko, na biurku do nauki nie powinny znajdować się pluszaki i klocki, a w łóżku należy spać, a nie na przykład jeść czekoladę, lub oglądać telewizję, czy grać w gry. Strefy w dziecięcym pokoju powinny być dość wyraźnie zaznaczone. Warto zróżnicować nieco kolorystykę, a także dostosować aranżację do celów, którym poszczególne sfery służą. Strefa nauki musi być dobrze oświetlona, wygodna i dostosowana do komfortowego siedzenia nad lekcjami. Strefa zabawy może oferować na przykład wyłożone poduszkami i miękkimi kocami przytulne środowisko do zabawy lalkami dla małej księżniczki. Zmieścić się tu może nawet mała dziecięca toaletka i śliczne różowe gadżety.

Miejsce do wypoczynku i snu, czyli łóżko, to prawdopodobnie najważniejsza sfera dziecięcego pokoju. Podczas snu maluch regeneruje się. Mózg odpoczywa, ciało nabiera sił witalnych i śpiąc spokojnie, i głęboko w nocy dziecko na drugi dzień będzie aktywne, chłonne i po prostu radosne, i szczęśliwe. Dziecko niewyspane, obolałe od spania na niewygodnym materacu nie będzie miało dobrego dnia. Tego zdecydowanie nie chcemy.

Łóżko do pokoiku dziecięcego – wybierz najlepsze!

Łóżko do pokoju dziecięcego to mebel, który musisz wybrać rozważnie i odpowiedzialnie. Jak czytałeś wyżej, od zdrowego snu dziecka zależy jego samopoczucie i siły witalne następnego dnia. Ale nie tylko. Odpowiednio zaprojektowane łóżko z dobrym materacem zapewni właściwy rozwój układu kostno-mięśniowego malucha. Zdrowy sen na ergonomicznym posłaniu to inwestycja w zdrowie i prawidłową postawę twojego dziecka.

Podobnie jest z rozwojem umysłowym i intelektualnym młodego człowieka. Dobrze wysypiając się każdego dnia, mózg regeneruje się na bieżąco, rozwija, dziecko łatwo przyswaja wiedzę, ale też jest dużo bardziej kreatywne w zabawie. Korzyści płynących z wygodnego i ergonomicznie zaprojektowanego dziecięcego łóżka, a co za tym idzie ze zdrowego i spokojnego snu malucha, jest co niemiara.

Najlepsze łóżka do pokoju dziecięcego to meble od producentów, którzy specjalizują się w projektowaniu i wytwarzaniu tych sprzętów. Niewątpliwie najlepszym materiałem, z którego wykonać można łóżka dla dzieci jest drewno. Solidny producent łóżek drewnianych dla dzieci odznacza się doświadczeniem, wąskim wyspecjalizowaniem, znajomością branży drzewnej i oryginalnością oraz topową jakością projektów i wykonań.

Łóżko dla dziecka musi być bezpieczne, posiadać solidną konstrukcję, mocne barierki, wyoblone kanty i rogi oraz być bezpieczne pod względem nietoksyczności materiałów wykończeniowych.

Stolarstwo Tomasz Wróbel to polski producent drewnianych łóżek dla dzieci. Marka godna polecenia, wielokrotnie nagradzana. Dzięki wąskiej specjalizacji i wieloletniemu doświadczeniu w branży drzewnej, producent ten oferuje gamę łóżek pojedynczych, podwójnych i trzyosobowych, w różnych wzorach, kolorach i z różnymi praktycznymi rozwiązaniami. Te rozwiązania to na przykład szuflady pod materacem, dodatkowe wysuwane posłanie do łóżka pojedynczego lub piętrowego, łóżko na antresoli, czy zdejmowane barierki. Pełną ofertę tego producenta znajdziesz tu.

Nie pozostawiaj wyboru aranżacji i mebli do pokoju dziecięcego przypadkowi. Postaw na sprawdzone rozwiązania i solidne wykonanie wszystkich sprzętów, które będą służyć twojemu dziecku. Inwestycja w przyjazne otoczenie malucha to inwestycja w jego przyszłe zdrowie i dobre samopoczucie. A tego właśnie przecież zawsze chcemy dla naszych dzieci.

Treść promowana meblewrobel.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print
Kolorowanka XXL
Kolorowanka XXL – twórcza zabawa dla całej rodziny
Kolorowanie to nie tylko popularna forma zabawy dla dzieci, ale również kluczowy element wspomagający...
Czarna sypialnia
Czarna sypialnia – jak zaaranżować ją ze smakiem?
Czarny to kolor, który kojarzy się z tajemniczością i klasyczną elegancją. Nie każdy jednak odważy się...
Dlaczego warto liczyć kroki
Dlaczego warto liczyć kroki?
W dzisiejszych czasach dbanie o kondycję fizyczną i pozostanie zmotywowanym jest niezwykle ważne dla...
Wygodne botki damskie
Wygodne botki damskie na sezon 2023/2024 - jaki model wybrać, by komfortowo w nich chodzić?
Sezon 2023/24 przynosi ze sobą nie tylko nowe trendy w modzie, ale także innowacje w zakresie wygody...
Jak pomóc dziecku w nauce
Jak pomóc dziecku w nauce? Metody i techniki efektywnego uczenia się
W obliczu wyzwań, jakie stawia przed młodymi ludźmi dzisiejszy świat, zdolność efektywnej nauki staje...
Jak wybrać zielony kolor ścian do swojego wnętrza
Jak wybrać zielony kolor ścian do swojego wnętrza? Poradnik krok po kroku
Idealny odcień zielonego na ścianie? To możliwe! Poznaj sekret doboru zielonej farby do swojego wnętrza! Wiele...