Jak wybrać najlepszy smartwatch dla dziecka?

Rodzice chcą zapewnić dzieciom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Aby zagwarantować sobie większą kontrolę rodzicielską, wybierają nie tylko smartfony, ale i smartwatche, które na pewno ułatwiają kontakt z dzieckiem. Umożliwiają wysłanie sygnału SOS i posiada ją wiele praktycznych funkcji, takich jak krokomierz, budzik czy aparat. Jak wybrać najlepszy smartwatch dla dziecka?

Smartwatch dla dziecka – zegarek nie tylko do zabawy

Smartwatch dla dzieci, taki jak Huawei Watch GT 2 Pro, to nie tylko elektroniczny gadżet umożliwiający zabawę, ale przede wszystkim urządzenie gwarantujące zapewnienie lepszej pieczy nad dzieckiem. Ten smartwatch wyposażony jest w ekran AMOLED i umożliwia łączność GPS, zatem namierzenie pociechy będzie łatwiejsze. Zanim jednak przejdziemy do omówienia funkcji tego zegarka, podpowiemy, czym powinien charakteryzować się smartwatch dla dzieci. Otóż na pewno ważny jest design, dlatego można poszukać smartwatcha, który dostępny jest w większej gamie kolorystycznej. Dobry smartwatch dla dziecka powinien mieć funkcję odbierania i wykonywania połączeń. Co więcej, sięgając po smartwatch taki jak Lacon Watch Video, można dziecko nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć, bo jest wyposażony w funkcję wideorozmów. Co ciekawe, można wybrać smartwatch dla dziecka, który nie tylko łączy się z telefonem, ale również posiada wbudowaną kartę SIM. Model taki jak Lacon Watch Lite pozwoli zadzwonić do dziecka nawet wtedy, gdy jego smartfon się rozładuje.

Smartwatch dla dzieci z funkcją lokalizacji GPS, a nawet nasłuchu

Nie bez znaczenia jest fakt, że taki smartwatch umożliwia bezpośrednią lokalizację za pomocą modułu GPS. Aplikacja do smartwatcha powinna umożliwiać łatwą i szybką lokalizację pociechy. Co więcej, w takiej aplikacji bardzo często można zaznaczać strefy bezpieczeństwa. Gdy dziecko znajdzie się w takiej strefie bądź ją opuści, rodzic otrzyma powiadomienie na swój smartfon. Dzięki takim funkcjom można kontrolować, gdzie znajduje się dziecko bez konieczności ciągłego dzwonienia. Zwłaszcza starsze dzieci czują się wtedy zbyt kontrolowane, a dzięki smartwatchowi rodzic może sprawdzić, czy bezpiecznie trafiły do szkoły lub domu. Smartwatch wyposażony jest także w historię lokalizacji. Powinna być ona dostępna także w aplikacji. Dzięki temu rodzic ma możliwość weryfikacji czy pociecha była w szkole, czy nie wagaruje i gdzie przebywała.

Bardzo ważne jest wyposażenie smartwatcha w przycisk SOS. Przyciśnięcie go np. przez 3 sekundy powoduje wysłanie wiadomości alarmowej czy to do opiekunów, czy do odpowiednich służb. Co ciekawe, smartwatch dla dziecka może być nawet wyposażony w funkcję nasłuchu, co umożliwia podsłuchanie otoczenia, gdy dziecko nie odbiera, i w ten sposób zweryfikowanie, czy jest bezpieczne.

Jakie przydatne funkcje i cechy może mieć jeszcze smartwatch dla dzieci? Poznaj je na przykładzie Huawei Watch GT 2 Pro

Nie tylko funkcje zapewniające bezpieczeństwo są ważne, bo dla samego dziecka istotne znaczenie mają te, które pozwalają mu mierzyć wyniki w czasie aktywności, ale i snu. Smartwatch taki jak Huawei Watch GT 2 Pro mierzy poziom stresu zarówno za dnia, jak i w nocy. W ten sposób można sprawdzić, czy dziecko nie jest narażone na nadmierny stres. Zegarek typu smart może być wyposażony nie tylko w krokomierz dostosowany do określonej aktywności, ale i budzik, który zapewni skuteczne budzenie przed pójściem do szkoły. Smartwatch dzięki wbudowanej pamięci umożliwia wgrywanie bezpośrednio na niego muzyki i umilanie sobie czasu. Na takim urządzeniu można nawet znaleźć proste gry, np. logiczne.

Na pewno przy wyborze należy zwrócić uwagę na czas pracy zegarka na jednym ładowaniu. Tutaj Huawei Watch GT2 Pro pod wieloma względami przewyższa konkurencję, ponieważ na jednym ładowaniu może pracować nawet 2 tygodnie, podczas gdy niektóre smartwatche trzeba ładować nawet co 1–2 dni. Urządzenie Huawei Watch GT 2 Pro jest wyposażone w akumulator o pojemności 455 mAh, co w przypadku tak małego sprzętu pozwala na duże osiągi, jeśli chodzi o wydajność baterii, i to przy korzystaniu ze wszystkich aplikacji.

Na koniec warto dodać, że smartwatch Huawei ma wbudowany głośniczek i mikrofon, zatem dziecko bez problemu można przy jego pomocy prowadzić rozmowy bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni czy plecaka. Na tym zegarku znajduje się też spust migawki, który uruchamia aparat w telefonie. Taki smartwatch zmierzy także natlenienie krwi w czasie codziennej aktywności, ale i większego wysiłku.

Smartwatch dla dzieci powinien być atrakcyjny pod względem wizualnym. Powinien też posiadać funkcje przydatne z punktu widzenia zarówno dziecka, jak i rodzica.

 

 

Artykuł promowany

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print
bezpieczne ferie zimowe w górach
Ferie zimowe 2023 - podstawowe zasady bezpieczeństwa dla dzieci
W województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, śląskim i pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe 2023....
granitowy zlew w kuchni
Dlaczego warto wybrać granitowy zlew do kuchni?
Granitowe zlewy stały się w ostatnich czasach niezwykle modne. Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy weźmiemy...
Sprzątanie biurka w domu
Jak utrzymać porządek w domu? 5 przydatnych zasad
Sprzątanie domu bywa postrzegane jako nigdy niekończąca się praca, przez to, że właściwie zawsze znajdzie...
kobieta odmładzanie skóry laserem
Laserowe odmładzanie skóry po 40. – wypróbuj laser Harmony Alma ClearLift
Laserowe odmładzanie skóry to zabieg, który świetnie sprawdza się w celu rewitalizacji skóry po czterdziestce....
Kobieta rozmyśla na fotelu
Jak radzić sobie z depresją?
Kiedy jesteś w depresji, nie możesz tak po prostu zmusić się do „otrząśnięcia się”. Jednak strategie...
68844121_wp637dd180e6cd53
Jak pomóc dziecku zasnąć? Poznaj nasze sprawdzone sposoby na to, jak szybko uspać dziecko
Wieczorne usypianie dziecka to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Zwłaszcza jeśli czynności tej towarzyszy...