Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną dla dziecka?

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt

Pierwsze miesiące życia dziecka to szczególny czas dla rozwoju psychofizycznego małego człowieka. Wszystko ma znaczenie, w tym także to, jak i na czym śpi noworodek. W tym czasie bardzo łatwo o ułożeniowe spłaszczenie głowy, które może być spowodowane przez nieprawidłowe układanie dziecka do snu. Prowadzi ono do zbyt dużego nacisk na wciąż formującą się czaszkę. Zapobieganie temu jest możliwe dzięki poduszce ortopedycznej dla dzieci.

 

Wybór dobrej poduszki dla niemowląt

 

Wielu lekarzy i specjalistów uważa, że przez pierwsze tygodnie życia dziecka nie powinno ono spać na żadnej poduszce, ponieważ są zupełnie zbędne. Mogą powodować osłabienie mięśni brzucha, utrwalenie asymetrii czaszki, czy zaburzenia w prawidłowym ustawieni miednicy. Ponadto poduszki, źle dobrane, zbyt duże, które z punktu widzenia dorosłego byłyby idealne, mogą przyczynić się do wzrostu ryzyka wystąpienia SIDS, czyli śmierci łóżeczkowej. Według badań niemal ¼ wszystkich tego typu śmierci nastąpiło, kiedy dziecko spało na poduszce. Dlatego, jeśli w rozwoju dziecka nie występują żadne nieprawidłowości, spokojnie możne ono spać, przez pierwsze miesiące życia, na samym materacu.

Odstępstwem od normy są sytuacje chorobowe, takie jak katar, refluks, czy inne infekcje, w których podniesienie główki może stanowić pomoc w oddychaniu i zapobiec zachłyśnięciu się, czy zadławieniu treściami żołądkowymi.

 

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka

 

Dla dzieci, które nie rozwijają się prawidłowo, bądź zaczynają dziać się niepokojące zmiany w wyglądzie główki, powstały poduszki ortopedyczne. Ich zadaniem jest normalizacja deformacji ułożeniowych główki dziecka, a także działanie profilaktycznie, czy też hamowanie pierwszych oznak zniekształceń głowy i asymetrii czaszkowych. Poduszka ortopedyczna dla niemowląt może być używana także podczas spacerów w wózku, działa wtedy antywstrząsowo, dbając o komfort i prawidłowe ułożenie głowy i szyi dziecka.

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt może być używana od pierwszych dni życia dziecka, wszędzie tam, gdzie leży ono na plecach i na twardej powierzchni. Najlepiej wybierać takie poduszki z silikonowym wypełnieniem, które są bezpieczne nawet dla dzieci z alergią. Warto także zwrócić uwagę, aby poduszka miała podparcie pod kark, dzięki któremu niemowlę ma terapeutyczne ustawienie głowy w asymetrii napięciowej mięśni karku.

Poduszka ortopedyczna dla dzieci to wybór dla wszystkich rodziców, którzy szukają pomocy w profilaktyce dotyczącej prawidłowego rozwoju malucha, a także tych, którzy zmagają się z pierwszymi objawami syndromu płaskiej główki.

Bogatą ofertę poduszek znajdziecie na stronie Najs Shop.

Artykuł i zdjęcia opracowane przez: NajsShop.pl

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Zostaw komentarz

jakie kocyki wybrać dla niemowlaka
Bawełniane czy bambusowe - jakie kocyki wybrać dla niemowlaka?
Który kocyk dla dziecka jest lepszy – bambusowy czy bawełniany? Oba typy okrycia dla niemowląt...
Kolorowanka XXL
Kolorowanka XXL – twórcza zabawa dla całej rodziny
Kolorowanie to nie tylko popularna forma zabawy dla dzieci, ale również kluczowy element wspomagający...
Sukienki dziewczęce
Sukienki dziewczęce – na święta i na co dzień
Dziewczynki kochają sukienki, podobnie jak dorosłe już kobiety. Miłość ta nie mija z wiekiem. Wśród sukienek...
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?
Zakup nowych krzeseł do stołu w jadalni to ważna decyzja, która może wpłynąć na funkcjonalność i wygląd...
Stół Family marki Lissy
Stół Family marki Lissy - wyjątkowa elegancja i funkcjonalność w Twoim Domu
W poszukiwaniu idealnych mebli do Twojego domu, warto wybierać te, które łączą w sobie nie tylko estetykę,...
otulacz niemowlęcy
Otulacz do spania - bezpieczeństwo podczas snu
Świat, który witamy przy narodzinach, jest pełen nowych bodźców, dźwięków i doznań. Opieka nad noworodkiem...