Ozdoby świąteczne z makramy – hit nadchodzących świąt

Ozdoby świąteczne z makramy

Sztuka wiązania ozdobnych węzłów, czyli makrama znana jest od starożytności, czasów Babilonu i Abisynii. Jednak popularność zaczęła zyskiwać w czasach średniowiecza, gdy była wykorzystywana do zdobienia strojów. Jako dekoracja zaczęła zyskiwać uznanie w latach 70-tych wraz z popularnością stylu boho. Z makramy robi się różnego rodzaju dekoracje, w tym ozdoby świąteczne, które są prawdziwym hitem.

Kiedy warto wybrać ozdoby świąteczne z makramy na choinkę?

Makrama to sztuka wiązania sznurków, gdzie wykorzystuje się różne węzły. Warto podkreślić, że ozdoby świąteczne z makramy wpisują się nie tylko w estetykę boho, ale i ekologiczną. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, by tworzyć eko ozdoby, to wybierz te z makramy. Jeśli nie masz umiejętności ich tworzenia, to znajdziesz wiele pięknych ozdób na choinkę, które możesz zakupić. Wśród nich są aniołki, choinki, kółeczka, mikołaje, laleczki, wieńce, kwiatki i wiele innych. Zaletą takich ozdób jest to, że są nie tylko efektowne i oryginalne, ale i lekkie. W końcu wykonane są z bawełnianych sznurków. Można zatem wybrać je na każdy rodzaj drzewka choinkowego bez obaw, że obciążą konstrukcję. Gdy chce się stworzyć dekoracje w stylu boho czy skandynawskim, to warto wybrać właśnie ozdoby choinkowe z makramy. Sprawdzą się także jako uzupełnienie dekoracji choinki w stylu rustykalnym, w końcu są rękodziełem.

Jak tworzy się ozdoby choinkowe z makramy?

Ozdoby choinkowe z makramy tworzy się przy użyciu kilku węzłów. Należy wykonać pętlę mocującą, a także wykorzystać drążek lub kij do makramy. Przy wykonywaniu ozdób można wykorzystać węzeł płaski, żebrowy, półwęzeł płaski, a także węzeł rybacki. Dzięki znajomości podstawowych węzłów można wykonywać rozmaite ozdoby. Praca wymaga nieco cierpliwości, ale daje dużo satysfakcji. Jeżeli jednak nie ma się wystarczająco dużo czasu, to zawsze można zakupić gotowe modele, które staną się częścią świątecznych dekoracji. Makramy mogą powstawać w różnych kolorach. Można postawić na te monochromatyczne, utrzymane w jednym kolorze albo niezwykle kolorowe – wykonane ze sznurków bawełnianych w różnych kolorach. Z makramy można wykonać nie tylko bombki choinkowe, ale i łańcuchy czy też dekoracje ścienne, choćby dzwoneczki czy też głowę Mikołaja, a nawet kalendarz adwentowy. Tak naprawdę ten rodzaj dekoracji daje nieograniczone możliwości. Wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię, a także poznać podstawowe zasady tworzenia takich dekoracji.

Materiał sponsorowany.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print
Kolorowanka XXL
Kolorowanka XXL – twórcza zabawa dla całej rodziny
Kolorowanie to nie tylko popularna forma zabawy dla dzieci, ale również kluczowy element wspomagający...
Czarna sypialnia
Czarna sypialnia – jak zaaranżować ją ze smakiem?
Czarny to kolor, który kojarzy się z tajemniczością i klasyczną elegancją. Nie każdy jednak odważy się...
Dlaczego warto liczyć kroki
Dlaczego warto liczyć kroki?
W dzisiejszych czasach dbanie o kondycję fizyczną i pozostanie zmotywowanym jest niezwykle ważne dla...
Wygodne botki damskie
Wygodne botki damskie na sezon 2023/2024 - jaki model wybrać, by komfortowo w nich chodzić?
Sezon 2023/24 przynosi ze sobą nie tylko nowe trendy w modzie, ale także innowacje w zakresie wygody...
Jak pomóc dziecku w nauce
Jak pomóc dziecku w nauce? Metody i techniki efektywnego uczenia się
W obliczu wyzwań, jakie stawia przed młodymi ludźmi dzisiejszy świat, zdolność efektywnej nauki staje...
Jak wybrać zielony kolor ścian do swojego wnętrza
Jak wybrać zielony kolor ścian do swojego wnętrza? Poradnik krok po kroku
Idealny odcień zielonego na ścianie? To możliwe! Poznaj sekret doboru zielonej farby do swojego wnętrza! Wiele...