Amol to tradycyjny lek, który wyróżnia się unikalną kompozycją zapachową złożoną w 100% z naturalnych olejków eterycznych. Najczęściej stosuje się go na przeziębienie i do nacierania. Jednak na tym nie kończy się jego zastosowanie. Wyjaśniamy, na co pomaga Amol i jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do jego stosowania.
Amol – tradycyjny lek, którego skuteczność opiera się na działaniu olejków naturalnych
Czym jest Amol? To tradycyjny lek, który zawdzięcza swoją skuteczność działaniu naturalnych olejków. W jego składzie znajduje się aż 6 olejków eterycznych, takich jak:
- goździkowy,
- cynamonowy,
- cytrynowy,
- lawendowy,
- cytronelowy,
- z mięty pieprzowej.
Wspomniane wyżej olejki mają szerokie działanie (m.in. rozkurczające, lekko znieczulające). Część z ich właściwości wykorzystuje się przy przeziębieniu, które jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Co prawda zazwyczaj nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia, ale bywa bardzo uciążliwe. Jak można sobie radzić z uciążliwymi objawami przeziębienia?
Amol jako naturalny sposób na przeziębienie
Na co pomaga Amol? Jest to lek o wszechstronnym działaniu. Przede wszystkim stosuje się go w celu złagodzenia złego samopoczucia, gdy czujemy się “niewyraźnie”. Nacierając nim plecy i klatkę piersiową można skutecznie rozgrzać ciało (np. podczas przeziębienia). Z kolei wcierając AMOL w czoło lub skronie można złagodzić uporczywy ból głowy.
Przeziębienie atakuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Jednak należy pamiętać, aby nie stosować Amolu u młodszych dzieci, poniżej 12. roku życia.
Amol – wskazania do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego
Amol to lek, który można stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.
Zewnętrznie można stosować go:
- w formie nacierań (np. w czasie przeziębienia),
- w bólach głowy,
- w bólach mięśni,
- po ukąszeniach owadów.
Z kolei wewnętrznie można podawać Amol w przypadku dolegliwości trawiennych (np. wzdęć, niestrawności).
O czym pamiętać przy stosowaniu Amolu?
Pierwszą ważną rzeczą jest zapoznanie się z ulotką dołączoną do leku. Znajdują się w niej wszystkie informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego i dawkowania, a także dane dotyczące działań niepożądanych.
Należy pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania leku Amol. Nie powinny sięgać po niego osoby, u których wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.
Nie jest on wskazany dla dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia. Ponadto nie powinien być podawany osobom, u których stwierdzono niedrożność dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego lub przewlekłe choroby wątroby. Nie jest on odpowiedni również dla osób uzależnionych od alkoholu, a także chorujących na astmę oskrzelową lub inne schorzenia, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych.
Ponadto Amol nie powinien być stosowany zewnętrznie na błony śluzowe oraz okolice oczu. Niewskazane jest również używanie go w przypadku uszkodzenia skóry np. ran otwartych, oparzeń, wyprysków i chorobach skóry, które objawiają się wysypką.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Artykuł zewnętrzny.