Jak wybrać się na wycieczkę górską ze swoim maluszkiem?

Posiadanie dziecka wcale nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wręcz przeciwnie! To idealna okazja do tego, by już od najmłodszych lat pokazywać świat małemu człowiekowi i uczyć go obcować z naturą. Wycieczki z dziećmi wymagają jednak od rodziców odpowiedniego przygotowania. Szczególnie w sytuacji, gdy jest to wycieczka górska. Na pierwszy raz wybierz trasę, która nie jest zbyt długa – zainteresuje to dziecko i wzbudzi jego ochotę na więcej. Jeśli podczas wędrówki natkniecie się na strumień czy też wodospad, spotęguje to te odczucia.

Niezbędne atrybuty do wycieczki górskiej

Dobre przygotowanie jest gwarantem sukcesu wyprawy. Pierwszym, o czym należy pamiętać, jest plecak. Wybierz taki model, którego rozmiar będzie odpowiadał waszym potrzebom. Najpierw pomyśl o rzeczach, które musisz umieścić wewnątrz. Jeśli planujesz zabrać karimatę czy buty na zmianę, plecak musi być do tego przystosowany i mieć dodatkowe troki. Dobrze jest też znaleźć taki plecak trekkingowy, który będzie posiadał dodatkowy pas dookoła bioder – to rozwiązanie znacznie ułatwia poruszanie się z obciążeniem. Górska pogoda lubi zaskakiwać, więc dobrze mieć w zanadrzu wodoodporny pokrowiec na plecak.

W kwestii ubrań dobrze postawić na ubiór na tzw. „cebulkę”. Decydując się na kilka warstw, nie zapomnij też o tej dodatkowej schowanej w plecaku. To na wypadek, gdyby podczas wędrówki twoje dziecko zmarzło. Komfort termiczny jest niezwykle istotny. Zawsze zabierz ze sobą także ubrania przeciwdeszczowe. Może to być kurtka bądź peleryna – ważne, by było wam w tym wygodnie i by spełniały swoją rolę. Pamiętaj też o czapce i rękawiczkach. Nawet podczas letniej pory poranki na szlaku mogą być chłodne. Zapewni to też dobrą ochronę przed wiatrem. Upewnij się również, że macie wygodne i rozchodzone buty, w których górskie szlaki wam niestraszne!

O czym należy jeszcze pamiętać?

Podczas wędrówki dbanie o higienę może być trudne, dlatego miej przy sobie nawilżane chusteczki. Pamiętaj też o worku na śmieci, nie chcesz przecież zostawiać ich na szlaku. By zapewnić dzieciom więcej atrakcji, zabierz ze sobą choćby lornetkę. I nie zapomnij o mapie i przewodnikach. W górach często nie ma Internetu, a błądzenie z latoroślą zapewne nie należy do przyjemności. Spakuj też odpowiednią ilość wody, pełnowartościowego jedzenia i przekąsek. Zapewni to stały dopływ źródła energii dla was. Pamiętaj też o pozytywnym nastawieniu! I chwaleniu dzieci, wszak one to lubią i potrzebują do kontynuowania aktywności.

Jakie jeszcze aktywności są w zasięgu waszych możliwości?

Możliwości do spędzania czasu z rodziną na powietrzu jest naprawdę wiele. Inwestując w odpowiednie przygotowanie, zwiększamy swój własny komfort. Piknik w parku na kocu, który izoluje wilgoć, pozwala w większym stopniu uniezależnić się od pogody. Wyprawa rowerowa, gdy mamy odpowiednio dobrane ochraniacze i kask, na plecach zaś plecak rowerowy, który nie utrudnia jazdy z dziećmi, staje się przyjemnością. I pokazuje maluchom, jak czerpać satysfakcję z aktywności na powietrzu. Nie ma nic lepszego niż uczenie się takich form spędzania czasu. Zbliża to do natury, uczy obcować z nią. I nie da się ukryć, że takie przeżycia z pewnością dostarczą niezapomnianych wspólnych emocji i jeszcze bardziej zbliżą do siebie rodzinę.

Materiał sponsorowany e-horyzont.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Zostaw komentarz

ile-powinno-przybierac-na-wadze-zdrowe-niemowle
Ile powinno przybierać na wadze zdrowe niemowlę?
Opieka nad noworodkiem to wyjątkowy okres w życiu rodziny, pełen troski i radości. Wiele rodziców ma...
Odblaski jako gadżety reklamowe
Odblaski jako gadżety reklamowe - jak wykorzystać je w promocji?
Akcesoria odblaskowe z logo firmy to skuteczne narzędzie marketingowe. Jak i kiedy warto po nie sięgnąć? Akcesoria...
Komoda do salonu
Komoda do salonu - klucz do stylu i funkcjonalności Twojego wnętrza
Komody do salonu to nie tylko praktyczne meble do przechowywania, ale także kluczowe elementy, które...
jak wybrać farbę do włosów
Farba do włosów - jak wybrać najlepszą i o czym pamiętać podczas koloryzacji?
Szeroki wybór farb do włosów sprawia, że możemy mieć problem z podjęciem decyzji, jaki produkt kupić....
Okna nietypowe
Okna nietypowe - co trzeba o nich wiedzieć?
Okna nietypowe zdecydowanie różnią się od okien standardowych. Wyróżniają się nietypowymi kształtami,...
fotelik-samochodowy-besafe-dla-niemowlaka
Foteliki dla niemowlaka - na co zwracać uwagę przy wyborze modelu 0-13 kg?
Wybór odpowiedniego fotelika dla niemowlaka jest niezwykle ważny dla zachowania jego bezpieczeństwa podczas...