Jak wybrać się na wycieczkę górską ze swoim maluszkiem?

Posiadanie dziecka wcale nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wręcz przeciwnie! To idealna okazja do tego, by już od najmłodszych lat pokazywać świat małemu człowiekowi i uczyć go obcować z naturą. Wycieczki z dziećmi wymagają jednak od rodziców odpowiedniego przygotowania. Szczególnie w sytuacji, gdy jest to wycieczka górska. Na pierwszy raz wybierz trasę, która nie jest zbyt długa – zainteresuje to dziecko i wzbudzi jego ochotę na więcej. Jeśli podczas wędrówki natkniecie się na strumień czy też wodospad, spotęguje to te odczucia.

Niezbędne atrybuty do wycieczki górskiej

Dobre przygotowanie jest gwarantem sukcesu wyprawy. Pierwszym, o czym należy pamiętać, jest plecak. Wybierz taki model, którego rozmiar będzie odpowiadał waszym potrzebom. Najpierw pomyśl o rzeczach, które musisz umieścić wewnątrz. Jeśli planujesz zabrać karimatę czy buty na zmianę, plecak musi być do tego przystosowany i mieć dodatkowe troki. Dobrze jest też znaleźć taki plecak trekkingowy, który będzie posiadał dodatkowy pas dookoła bioder – to rozwiązanie znacznie ułatwia poruszanie się z obciążeniem. Górska pogoda lubi zaskakiwać, więc dobrze mieć w zanadrzu wodoodporny pokrowiec na plecak.

W kwestii ubrań dobrze postawić na ubiór na tzw. „cebulkę”. Decydując się na kilka warstw, nie zapomnij też o tej dodatkowej schowanej w plecaku. To na wypadek, gdyby podczas wędrówki twoje dziecko zmarzło. Komfort termiczny jest niezwykle istotny. Zawsze zabierz ze sobą także ubrania przeciwdeszczowe. Może to być kurtka bądź peleryna – ważne, by było wam w tym wygodnie i by spełniały swoją rolę. Pamiętaj też o czapce i rękawiczkach. Nawet podczas letniej pory poranki na szlaku mogą być chłodne. Zapewni to też dobrą ochronę przed wiatrem. Upewnij się również, że macie wygodne i rozchodzone buty, w których górskie szlaki wam niestraszne!

O czym należy jeszcze pamiętać?

Podczas wędrówki dbanie o higienę może być trudne, dlatego miej przy sobie nawilżane chusteczki. Pamiętaj też o worku na śmieci, nie chcesz przecież zostawiać ich na szlaku. By zapewnić dzieciom więcej atrakcji, zabierz ze sobą choćby lornetkę. I nie zapomnij o mapie i przewodnikach. W górach często nie ma Internetu, a błądzenie z latoroślą zapewne nie należy do przyjemności. Spakuj też odpowiednią ilość wody, pełnowartościowego jedzenia i przekąsek. Zapewni to stały dopływ źródła energii dla was. Pamiętaj też o pozytywnym nastawieniu! I chwaleniu dzieci, wszak one to lubią i potrzebują do kontynuowania aktywności.

Jakie jeszcze aktywności są w zasięgu waszych możliwości?

Możliwości do spędzania czasu z rodziną na powietrzu jest naprawdę wiele. Inwestując w odpowiednie przygotowanie, zwiększamy swój własny komfort. Piknik w parku na kocu, który izoluje wilgoć, pozwala w większym stopniu uniezależnić się od pogody. Wyprawa rowerowa, gdy mamy odpowiednio dobrane ochraniacze i kask, na plecach zaś plecak rowerowy, który nie utrudnia jazdy z dziećmi, staje się przyjemnością. I pokazuje maluchom, jak czerpać satysfakcję z aktywności na powietrzu. Nie ma nic lepszego niż uczenie się takich form spędzania czasu. Zbliża to do natury, uczy obcować z nią. I nie da się ukryć, że takie przeżycia z pewnością dostarczą niezapomnianych wspólnych emocji i jeszcze bardziej zbliżą do siebie rodzinę.

Materiał sponsorowany e-horyzont.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobieta odmładzanie skóry laserem
Laserowe odmładzanie skóry po 40. – wypróbuj laser Harmony Alma ClearLift
Laserowe odmładzanie skóry to zabieg, który świetnie sprawdza się w celu rewitalizacji skóry po czterdziestce....
Kobieta rozmyśla na fotelu
Jak radzić sobie z depresją?
Kiedy jesteś w depresji, nie możesz tak po prostu zmusić się do „otrząśnięcia się”. Jednak strategie...
1083829417_wp6389f9261a1cc4
Jak wybrać najlepszy smartwatch dla dziecka?
Rodzice chcą zapewnić dzieciom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Aby zagwarantować sobie większą kontrolę...
68844121_wp637dd180e6cd53
Jak pomóc dziecku zasnąć? Poznaj nasze sprawdzone sposoby na to, jak szybko uspać dziecko
Wieczorne usypianie dziecka to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Zwłaszcza jeśli czynności tej towarzyszy...
czym-powinien-charakteryzowac-sie-prezent-dla-dziecka
Czym powinien charakteryzować się prezent dla dziecka?
Prezent dla dziecka musi być przede wszystkim dopasowany do jego wieku i zainteresowań. Jak wybrać idealny...
skladanie-zyczen-dziecku-o-czym-nalezy-pamietac
Składanie życzeń dziecku – o czym należy pamiętać?
Składanie życzeń dorosłym nie sprawia większych problemów, jednak życzenia dla dziecka to już niemałe...