Jak wybrać się na wycieczkę górską ze swoim maluszkiem?

Posiadanie dziecka wcale nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wręcz przeciwnie! To idealna okazja do tego, by już od najmłodszych lat pokazywać świat małemu człowiekowi i uczyć go obcować z naturą. Wycieczki z dziećmi wymagają jednak od rodziców odpowiedniego przygotowania. Szczególnie w sytuacji, gdy jest to wycieczka górska. Na pierwszy raz wybierz trasę, która nie jest zbyt długa – zainteresuje to dziecko i wzbudzi jego ochotę na więcej. Jeśli podczas wędrówki natkniecie się na strumień czy też wodospad, spotęguje to te odczucia.

Niezbędne atrybuty do wycieczki górskiej

Dobre przygotowanie jest gwarantem sukcesu wyprawy. Pierwszym, o czym należy pamiętać, jest plecak. Wybierz taki model, którego rozmiar będzie odpowiadał waszym potrzebom. Najpierw pomyśl o rzeczach, które musisz umieścić wewnątrz. Jeśli planujesz zabrać karimatę czy buty na zmianę, plecak musi być do tego przystosowany i mieć dodatkowe troki. Dobrze jest też znaleźć taki plecak trekkingowy, który będzie posiadał dodatkowy pas dookoła bioder – to rozwiązanie znacznie ułatwia poruszanie się z obciążeniem. Górska pogoda lubi zaskakiwać, więc dobrze mieć w zanadrzu wodoodporny pokrowiec na plecak.

W kwestii ubrań dobrze postawić na ubiór na tzw. „cebulkę”. Decydując się na kilka warstw, nie zapomnij też o tej dodatkowej schowanej w plecaku. To na wypadek, gdyby podczas wędrówki twoje dziecko zmarzło. Komfort termiczny jest niezwykle istotny. Zawsze zabierz ze sobą także ubrania przeciwdeszczowe. Może to być kurtka bądź peleryna – ważne, by było wam w tym wygodnie i by spełniały swoją rolę. Pamiętaj też o czapce i rękawiczkach. Nawet podczas letniej pory poranki na szlaku mogą być chłodne. Zapewni to też dobrą ochronę przed wiatrem. Upewnij się również, że macie wygodne i rozchodzone buty, w których górskie szlaki wam niestraszne!

O czym należy jeszcze pamiętać?

Podczas wędrówki dbanie o higienę może być trudne, dlatego miej przy sobie nawilżane chusteczki. Pamiętaj też o worku na śmieci, nie chcesz przecież zostawiać ich na szlaku. By zapewnić dzieciom więcej atrakcji, zabierz ze sobą choćby lornetkę. I nie zapomnij o mapie i przewodnikach. W górach często nie ma Internetu, a błądzenie z latoroślą zapewne nie należy do przyjemności. Spakuj też odpowiednią ilość wody, pełnowartościowego jedzenia i przekąsek. Zapewni to stały dopływ źródła energii dla was. Pamiętaj też o pozytywnym nastawieniu! I chwaleniu dzieci, wszak one to lubią i potrzebują do kontynuowania aktywności.

Jakie jeszcze aktywności są w zasięgu waszych możliwości?

Możliwości do spędzania czasu z rodziną na powietrzu jest naprawdę wiele. Inwestując w odpowiednie przygotowanie, zwiększamy swój własny komfort. Piknik w parku na kocu, który izoluje wilgoć, pozwala w większym stopniu uniezależnić się od pogody. Wyprawa rowerowa, gdy mamy odpowiednio dobrane ochraniacze i kask, na plecach zaś plecak rowerowy, który nie utrudnia jazdy z dziećmi, staje się przyjemnością. I pokazuje maluchom, jak czerpać satysfakcję z aktywności na powietrzu. Nie ma nic lepszego niż uczenie się takich form spędzania czasu. Zbliża to do natury, uczy obcować z nią. I nie da się ukryć, że takie przeżycia z pewnością dostarczą niezapomnianych wspólnych emocji i jeszcze bardziej zbliżą do siebie rodzinę.

Materiał sponsorowany e-horyzont.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Zostaw komentarz

telewizor do salonu
Telewizory Hisense – który model wybrać do salonu?
Szukasz dobrego telewizora do salonu? Sprawdź ofertę marki Hisense! Sprzęty zbierają entuzjastyczne recenzje...
Najsłynniejsi ojcowie wśród sportowców
Najsłynniejsi ojcowie wśród sportowców
Czy oglądając mecz piłki nożnej lub tenisa zastanawiałeś się kiedyś, kto z biegających tam zawodników...
marula olejek właściwości kosmetyczne
Odkryj kosmetyczne właściwości olejku marula!
W świecie kosmetyków naturalnych, marula olejek właściwości kosmetyczne zdobywa coraz większą popularność....
henna pudrowa brwi
Henna pudrowa brwi: przewodnik po stylizacji i zabiegach
Henna pudrowa brwi to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie stylizacji brwi, które zdobywa coraz większą...
sposoby na piękny biust
Topowe, sprawdzone sposoby na piękny i jędrny biust
W poszukiwaniu sposobów na piękny biust, warto zwrócić uwagę na różnorodne metody, które pomogą osiągnąć...
Kombinezon damski
Kombinezon damski to coroczny hit. Jaki wybrać i z czym go nosić?
Jest idealny na każdą okazję, pasuje na każdą sylwetkę, a do tego nie wychodzi z mody. To kombinezon...