Jak wybrać się na wycieczkę górską ze swoim maluszkiem?

Posiadanie dziecka wcale nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wręcz przeciwnie! To idealna okazja do tego, by już od najmłodszych lat pokazywać świat małemu człowiekowi i uczyć go obcować z naturą. Wycieczki z dziećmi wymagają jednak od rodziców odpowiedniego przygotowania. Szczególnie w sytuacji, gdy jest to wycieczka górska. Na pierwszy raz wybierz trasę, która nie jest zbyt długa – zainteresuje to dziecko i wzbudzi jego ochotę na więcej. Jeśli podczas wędrówki natkniecie się na strumień czy też wodospad, spotęguje to te odczucia.

Niezbędne atrybuty do wycieczki górskiej

Dobre przygotowanie jest gwarantem sukcesu wyprawy. Pierwszym, o czym należy pamiętać, jest plecak. Wybierz taki model, którego rozmiar będzie odpowiadał waszym potrzebom. Najpierw pomyśl o rzeczach, które musisz umieścić wewnątrz. Jeśli planujesz zabrać karimatę czy buty na zmianę, plecak musi być do tego przystosowany i mieć dodatkowe troki. Dobrze jest też znaleźć taki plecak trekkingowy, który będzie posiadał dodatkowy pas dookoła bioder – to rozwiązanie znacznie ułatwia poruszanie się z obciążeniem. Górska pogoda lubi zaskakiwać, więc dobrze mieć w zanadrzu wodoodporny pokrowiec na plecak.

W kwestii ubrań dobrze postawić na ubiór na tzw. „cebulkę”. Decydując się na kilka warstw, nie zapomnij też o tej dodatkowej schowanej w plecaku. To na wypadek, gdyby podczas wędrówki twoje dziecko zmarzło. Komfort termiczny jest niezwykle istotny. Zawsze zabierz ze sobą także ubrania przeciwdeszczowe. Może to być kurtka bądź peleryna – ważne, by było wam w tym wygodnie i by spełniały swoją rolę. Pamiętaj też o czapce i rękawiczkach. Nawet podczas letniej pory poranki na szlaku mogą być chłodne. Zapewni to też dobrą ochronę przed wiatrem. Upewnij się również, że macie wygodne i rozchodzone buty, w których górskie szlaki wam niestraszne!

O czym należy jeszcze pamiętać?

Podczas wędrówki dbanie o higienę może być trudne, dlatego miej przy sobie nawilżane chusteczki. Pamiętaj też o worku na śmieci, nie chcesz przecież zostawiać ich na szlaku. By zapewnić dzieciom więcej atrakcji, zabierz ze sobą choćby lornetkę. I nie zapomnij o mapie i przewodnikach. W górach często nie ma Internetu, a błądzenie z latoroślą zapewne nie należy do przyjemności. Spakuj też odpowiednią ilość wody, pełnowartościowego jedzenia i przekąsek. Zapewni to stały dopływ źródła energii dla was. Pamiętaj też o pozytywnym nastawieniu! I chwaleniu dzieci, wszak one to lubią i potrzebują do kontynuowania aktywności.

Jakie jeszcze aktywności są w zasięgu waszych możliwości?

Możliwości do spędzania czasu z rodziną na powietrzu jest naprawdę wiele. Inwestując w odpowiednie przygotowanie, zwiększamy swój własny komfort. Piknik w parku na kocu, który izoluje wilgoć, pozwala w większym stopniu uniezależnić się od pogody. Wyprawa rowerowa, gdy mamy odpowiednio dobrane ochraniacze i kask, na plecach zaś plecak rowerowy, który nie utrudnia jazdy z dziećmi, staje się przyjemnością. I pokazuje maluchom, jak czerpać satysfakcję z aktywności na powietrzu. Nie ma nic lepszego niż uczenie się takich form spędzania czasu. Zbliża to do natury, uczy obcować z nią. I nie da się ukryć, że takie przeżycia z pewnością dostarczą niezapomnianych wspólnych emocji i jeszcze bardziej zbliżą do siebie rodzinę.

Materiał sponsorowany e-horyzont.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Zostaw komentarz

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy: nurtujące pytania i wyczerpujące odpowiedzi
W dzisiejszych czasach pielęgnacja skóry staje się coraz bardziej złożonym zagadnieniem, wymagającym...
piekne-rzeczy
Szampon Aromase 5a Juniper - Twoje włosy w najlepszej kondycji
Pielęgnacja skóry głowy jest kluczem do zdrowych i pięknych włosów. Zdrowa skóra głowy to mocniejsze,...
sandały damskie
Elegancja i kobiecość, czyli sandały damskie na szpilce
Sandały damskie na szpilce są nieodłącznym elementem damskiej garderoby, dodając elegancji i podkreślając...
Salony Denon i Netatmo Security
Salony Denon i Netatmo Security - Zadbaj skutecznie o bezpieczeństwo swojego domu!
Bezpieczeństwo w domu to sprawa najwyższej wagi, która nie powinna być bagatelizowana. Dziś kiedy to...
biżuteria dla mamy
Jak młoda mama może podkreślić swoje piękno?
Chcesz się czuć piękna, więc poświęcasz wiele czasu na różne zabiegi, które mają w tym pomóc. Jednak...
womenspajamas
Piżamy damskie na każdą porę roku: letnie lekkość i zimowa ciepło
Piżama to coś więcej niż tylko strój do spania. Dla wielu kobiet jest to element codziennej garderoby,...