Gdzie nie stawiać telewizora?

Gdzie nie stawiać telewizora

Telewizor to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia dla wszystkich osób, które uwielbiają spędzać wolny czas podczas oglądania filmów, seriali czy programów o różnej tematyce bądź też grania w gry wideo na konsoli. To dla większości z nas doskonały sposób na relaks. Jednak, aby w pełni cieszyć się każdą wolną chwilą przed telewizorem, kluczową kwestią jest znalezienie dla niego odpowiedniego miejsca. Gdzie nie stawiać sprzętu RTV, a gdzie będzie dla niego idealna przestrzeń? Dowiedz się już dziś!

Miejsca, które nie będą odpowiednie na ustawienie telewizora

Gdy już kupisz wymarzony telewizor, to przyjdzie czas na znalezienie dla niego odpowiedniego miejsca. Jest to szczególnie ważne po przeprowadzce, wykończeniu nowego mieszkania czy remoncie, w którym wszystkie elementy wyposażenia i meble zmieniły swoje dotychczasowe miejsce, w tym również telewizor. Zacznijmy zatem od tego, których miejsc unikać.

Koniecznie:

  • Odrzuć ścianę zlokalizowaną naprzeciwko okna, gdyż wpadające przez nie promienie słoneczne mogą oświetlać telewizor, przez co obraz stanie się nieczytelny, gdyż światło będzie się odbijać od ekranu, co zniweluje radość płynąca z oglądania telewizji.
  • Zrezygnuj z szafki ustawionej tuż pod oknem, gdyż w takim miejscu jednocześnie Twoje oczy będą narażone na działanie rażących promieni słonecznych, co będzie Cię oślepiać i tym samym trudno będzie Ci cieszyć się z oglądania telewizji w komfortowy sposób. Ponadto będzie to z pewnością niezdrowe dla Twojego wzroku.
  • Odrzuć miejsce w pobliżu kaloryfera, gdyż jest równie nieodpowiednie na telewizor, gdyż przez to sprzęt może być narażony na nagrzewanie się, co może prowadzić do awarii.
  • Nieodpowiednią bryłę meblową, która ma zbyt niskie dopuszczalne obciążenie, a telewizor znacznie je przekracza. Takie rozwiązanie może być bardzo ryzykowne nie tylko dla samego sprzętu, ale także negatywnie wpływać na bezpieczeństwo domowników.

Stwórz idealną przestrzeń na strefę telewizyjną

Aby stworzyć idealną przestrzeń na strefę telewizyjną, warto zacząć od wybrania odpowiednich mebli, w tym przede wszystkim szafki RTV (https://meblezych.pl/komody-tv-do-salonu) we właściwym rozmiarze z dużym maksymalnym obciążeniem. Jej blat będzie bezpiecznym miejscem na telewizor i pozostałe sprzęty czy akcesoria, które będą zawsze pod ręką. Następnie zadbaj o pozostałą strefę, wyposażając wnękę okienną w zasłony lub rolety, które przysłonisz podczas słonecznego dnia, dzięki czemu Twój komfort w trakcie oglądania telewizji będzie znacznie większy.

Bardzo ważne jest ustawienie kompletu wypoczynkowego w odpowiedniej odległości od telewizora. Przede wszystkim ekran powinien być na wysokości wzroku osób, które siedzą na sofie. Sama odległość powinna być dostosowana do przekątnej telewizora. Warto skorzystać z informacji i zaleceń producenta danego sprzętu, jednak wedle ogólnie przyjętych zasad odległość od ekranu w przypadku telewizora 55 cali powinna wynosić około 2,1 metra. To bezpieczna opcja dla wzroku i komfortowa dla wszystkich osób, które lubią spędzać czas przed szklanym ekranem.

Zabudowa telewizora jako estetyczny sposób na aranżację strefy rozrywkowej

Poza powyższymi propozycjami miejsc na sprzęt RTV, doskonałym rozwiązaniem będzie także wykonanie zabudowy telewizora w salonie (https://meblezych.pl/jak-zabudowac-telewizor-w-salonie). To idealna opcja dla prawdziwych kinomaniaków, którzy uwielbiają wciągać się na wiele godzin w dobry serial czy film akcji, z rozkręconymi głośnikami kina domowego. Do estetycznego zabudowania telewizora można wykorzystać dostępną w danym pokoju wnękę, która pozwoli zaaranżować ścianę telewizyjną z prawdziwego zdarzenia. Takie rozwiązanie sprawi, że sprzęt będzie wizualnie schowany, dzięki czemu nie będzie rzucał się w oczy, kiedy nie będziemy z niego korzystać. Poza wnęką, na stworzenie takiej zabudowy idealnie sprawdzą się meble, w tym szafka RTV umieszczona pomiędzy wyższymi bryłami, a tuż nad nią zawieszenie półki ściennej. To ostatnie akcesorium świetnie sprawdzi się do wyeksponowania elementów dekoracyjnych.

 

Artykuł gościnny.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print
ile-powinno-przybierac-na-wadze-zdrowe-niemowle
Ile powinno przybierać na wadze zdrowe niemowlę?
Opieka nad noworodkiem to wyjątkowy okres w życiu rodziny, pełen troski i radości. Wiele rodziców ma...
Odblaski jako gadżety reklamowe
Odblaski jako gadżety reklamowe - jak wykorzystać je w promocji?
Akcesoria odblaskowe z logo firmy to skuteczne narzędzie marketingowe. Jak i kiedy warto po nie sięgnąć? Akcesoria...
Komoda do salonu
Komoda do salonu - klucz do stylu i funkcjonalności Twojego wnętrza
Komody do salonu to nie tylko praktyczne meble do przechowywania, ale także kluczowe elementy, które...
jak wybrać farbę do włosów
Farba do włosów - jak wybrać najlepszą i o czym pamiętać podczas koloryzacji?
Szeroki wybór farb do włosów sprawia, że możemy mieć problem z podjęciem decyzji, jaki produkt kupić....
Okna nietypowe
Okna nietypowe - co trzeba o nich wiedzieć?
Okna nietypowe zdecydowanie różnią się od okien standardowych. Wyróżniają się nietypowymi kształtami,...
fotelik-samochodowy-besafe-dla-niemowlaka
Foteliki dla niemowlaka - na co zwracać uwagę przy wyborze modelu 0-13 kg?
Wybór odpowiedniego fotelika dla niemowlaka jest niezwykle ważny dla zachowania jego bezpieczeństwa podczas...