Przedłużanie naturalnej płytki przy pomocy żelu to popularny sposób na uzyskanie pięknego, trwałego manicure. Dzięki dużej dostępności wysokiej jakości materiałów i narzędzi po metodę tę sięgają nie tylko profesjonalne stylistki w swoich salonach, ale także miłośniczki mani, które samodzielnie dbają o paznokcie w domu. Niestety, nic nie trwa wiecznie. Żelowy manicure należy w końcu zdjąć. Jak to zrobić, nie narażając naturalnej płytki na uszkodzenie? Dowiedz się i wypróbuj!
Manicure żelowy – jakie ma zalety?
Manicure tego typu już od dłuższego czasu cieszy się bardzo dużą popularnością z wielu powodów. Oto najważniejsze z nich, zachęcające do sięgnięcia po żel:
- możliwość długotrwałego noszenia stylizacji – w zależności od tempa wzrostu naturalnej płytki manicure żelowy można nosić 4-5 tygodni, następnie wystarczy uzupełnić odrost;
- wysoka trwałość manicure – żel jest twardym produktem, odpornym na uszkodzenia;
- możliwość nadania dowolnego kształtu i długości paznokci;
- łatwość użycia – nawet początkujące miłośniczki mani poradzą sobie z wykonaniem paznokci żelowych, jeśli sięgną po dobrej jakości produkty;
- prosty sposób na zaprzestanie obgryzania i zapuszczenie własnych paznokci – tę zaletę docenią przede wszystkim posiadaczki krótkich, słabych naturalnych paznokci
Prawidłowo wykonana stylizacja żelowa prezentuje się pięknie i bardzo naturalnie. Jeśli i Ty jesteś jej wielką fanką, koniecznie dowiedz się, jak samodzielnie ściągać żel bez ryzyka uszkodzenia własnych paznokci.
Jak usunąć masę żelową z paznokci?
Najgorszym rozwiązaniem, niestety wciąż stosowanym przez wiele kobiet, jest siłowe zdejmowanie żelu. Niebezpieczne i szkodliwe jest zarówno podważanie go pilnikiem, jak i obcinanie gilotyną lub cążkami. Zabiegi te prowadzą do uszkodzenia naturalnej płytki – często bardzo bolesnego! Tymczasem istnieją metody znacznie prostsze, szybsze i bezpieczniejsze. Należą do nich:
- frezarka – to uniwersalne urządzenie, dzięki któremu bez najmniejszego wysiłku, w krótkim czasie opracujesz skórki, pozbędziesz się zrogowaceń naskórka, oczyścisz, wygładzisz płytkę i oczywiście ściągniesz hybrydę, żel lub akryl. Wystarczy, że dobierzesz do tego celu odpowiednie frezy do paznokci;
- aceton – zdejmowanie żelu przy jego pomocy trwa dłużej niż przy użyciu frezarki, ale jest równie skuteczne. Potrzebujesz ponadto takich akcesoriów jak folia z wacikiem bezpyłowym, striper, pilnik. Pierwszym krokiem jest spiłowanie zewnętrznej warstwy żelu, następnie musisz nasączyć wacik acetonem, owinąć wszystkie paznokcie i pozostawić na około 10 minut. Po tym czasie usuń pozostałości żelu patyczkiem lub striperem.
Kusi się perspektywa ekspresowego usunięcia żelu przy użyciu frezarki, ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie z jej obsługą? Nic podobnego! Naturalnie, jak w przypadku każdego sprzętu, musisz zapoznać się z instrukcją i ostrożnie wykonać pierwsze próby, ale wysokiej jakości frezarka jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Gdy spróbujesz, szybko się o tym przekonasz!
Materiał promocyjny.