Jak usunąć manicure żelowy? Poznaj sprawdzone metody!

Jak usunąć manicure żelowy

Przedłużanie naturalnej płytki przy pomocy żelu to popularny sposób na uzyskanie pięknego, trwałego manicure. Dzięki dużej dostępności wysokiej jakości materiałów i narzędzi po metodę tę sięgają nie tylko profesjonalne stylistki w swoich salonach, ale także miłośniczki mani, które samodzielnie dbają o paznokcie w domu. Niestety, nic nie trwa wiecznie. Żelowy manicure należy w końcu zdjąć. Jak to zrobić, nie narażając naturalnej płytki na uszkodzenie? Dowiedz się i wypróbuj!

Manicure żelowy – jakie ma zalety?

Manicure tego typu już od dłuższego czasu cieszy się bardzo dużą popularnością z wielu powodów. Oto najważniejsze z nich, zachęcające do sięgnięcia po żel:

  • możliwość długotrwałego noszenia stylizacji – w zależności od tempa wzrostu naturalnej płytki manicure żelowy można nosić 4-5 tygodni, następnie wystarczy uzupełnić odrost;
  • wysoka trwałość manicure – żel jest twardym produktem, odpornym na uszkodzenia;
  • możliwość nadania dowolnego kształtu i długości paznokci;
  • łatwość użycia – nawet początkujące miłośniczki mani poradzą sobie z wykonaniem paznokci żelowych, jeśli sięgną po dobrej jakości produkty;
  • prosty sposób na zaprzestanie obgryzania i zapuszczenie własnych paznokci – tę zaletę docenią przede wszystkim posiadaczki krótkich, słabych naturalnych paznokci

Prawidłowo wykonana stylizacja żelowa prezentuje się pięknie i bardzo naturalnie. Jeśli i Ty jesteś jej wielką fanką, koniecznie dowiedz się, jak samodzielnie ściągać żel bez ryzyka uszkodzenia własnych paznokci.

Jak usunąć masę żelową z paznokci?

Najgorszym rozwiązaniem, niestety wciąż stosowanym przez wiele kobiet, jest siłowe zdejmowanie żelu. Niebezpieczne i szkodliwe jest zarówno podważanie go pilnikiem, jak i obcinanie gilotyną lub cążkami. Zabiegi te prowadzą do uszkodzenia naturalnej płytki – często bardzo bolesnego! Tymczasem istnieją metody znacznie prostsze, szybsze i bezpieczniejsze. Należą do nich:

  • frezarka – to uniwersalne urządzenie, dzięki któremu bez najmniejszego wysiłku, w krótkim czasie opracujesz skórki, pozbędziesz się zrogowaceń naskórka, oczyścisz, wygładzisz płytkę i oczywiście ściągniesz hybrydę, żel lub akryl. Wystarczy, że dobierzesz do tego celu odpowiednie frezy do paznokci;
  • aceton – zdejmowanie żelu przy jego pomocy trwa dłużej niż przy użyciu frezarki, ale jest równie skuteczne. Potrzebujesz ponadto takich akcesoriów jak folia z wacikiem bezpyłowym, striper, pilnik. Pierwszym krokiem jest spiłowanie zewnętrznej warstwy żelu, następnie musisz nasączyć wacik acetonem, owinąć wszystkie paznokcie i pozostawić na około 10 minut. Po tym czasie usuń pozostałości żelu patyczkiem lub striperem.

Kusi się perspektywa ekspresowego usunięcia żelu przy użyciu frezarki, ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie z jej obsługą? Nic podobnego! Naturalnie, jak w przypadku każdego sprzętu, musisz zapoznać się z instrukcją i ostrożnie wykonać pierwsze próby, ale wysokiej jakości frezarka jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Gdy spróbujesz, szybko się o tym przekonasz!

Materiał promocyjny.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print
Jak przygotować pyszną kawę mokka
Kawa Mokka - czym jest i jak ją przyrządzić?
Kawa mokka to wyjątkowy rodzaj kawy, który zyskał popularność dzięki swojemu intensywnemu smakowi i aromatowi....
sokowirówka wolnoobrotowa
Sokowirówka wolnoobrotowa - czy warto?
Sokowirówka wolnoobrotowa to urządzenie, które zdobywa coraz większą popularność wśród osób dbających...
Płytki ceramiczne
Płytki ceramiczne – najpopularniejsze wzory do kuchni i łazienki
Duża popularność płytek ceramicznych we wnętrzach wynika z bogatej gamy wzorów i kolorów w jakich występują....
jak-usunac-stare-plamy-z-soku-kawy-i-herbaty
Jak usunąć stare plamy z soku, kawy i herbaty?
Wystarczy chwila nieuwagi, aby na ulubionej rzeczy pojawiły się plamy z jedzenia lub innych brudzących...
sałatki i surówki
TOP 10 najsmaczniejszych, szybkich i zdrowych surówek do obiadu
Surówki to doskonały dodatek do obiadu, ponieważ są bogate w witaminy, błonnik i inne składniki odżywcze....
śląskie kluski tradycyjne
Kluski śląskie - jak zrobić i jak przechowywać?
Kluski śląskie to tradycyjne polskie danie kuchni śląskiej. Są to kluski ziemniaczane przygotowane z...