Laserowe odmładzanie skóry po 40. – wypróbuj laser Harmony Alma ClearLift

kobieta odmładzanie skóry laserem

Laserowe odmładzanie skóry to zabieg, który świetnie sprawdza się w celu rewitalizacji skóry po czterdziestce. Nie tylko spłyca zmarszczki, ale też poprawia napięcie skóry i redukuje przebarwienia. Ta mało inwazyjna procedura pozwala cieszyć się piękną i jędrną skórą – bez względu na wiek. Wyjaśniamy, na czym polega odmładzanie laserowe.

Czym jest zabieg laserowego odmładzania skóry?

Laserowe odmładzanie skóry to zabieg, który odbywa się przy udziale wiązki światła o odpowiedniej długości fali. Najczęściej wykonuje się go na twarz (w tym również okolice ust i oczu), szyję, zewnętrzną stronę dłoni, dekolt lub ramiona. Jest to zabieg, który pozwala na stosunkowo szybką i prostą korektę efektów starzenia się skóry:

  • zwęża rozszerzone pory,
  • spłyca zmarszczki,
  • ujędrnia wiotką skórę,
  • niweluje blizny potrądzikowe,
  • napina skórę,
  • usuwa przebarwienia posłoneczne,
  • wizualnie odświeża i odmładza poszarzałą cerę.

Idealny wiek do rozpoczęcia laserowego odmładzania twarzy

Urządzenia, takie jak Harmony Alma ClearLift dostępny w katowickiej Klinice Miracki, służą do laserowego odmładzania skóry w różnym wieku. Można zastosować je na przykład u osób bez widocznych skutków starzenia się skóry, które chcą wzmocnić strukturę skóry i opóźnić moment pojawienia się pierwszych zmarszczek. Jednak największą grupę osób zgłaszających się na laserowe odmładzanie twarzy stanowią osoby po 40. i u tych osób efekty zabiegu są najbardziej widoczne i satysfakcjonujące.

Zabieg odbywa się po konsultacji ze specjalistą medycyny estetycznej i to on decyduje, czy u danej osoby można zastosować laserowe odmładzanie skóry. Należy przede wszystkim wykluczyć przeciwwskazania, do których należą m.in.: zażywanie leków i ziół fotouczulających, nowotwory złośliwe, bielactwo, łuszczyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, aktywne infekcje skórne, świeża opalenizna.

Wiek pacjenta może mieć dla lekarza znaczenie w doborze odpowiedniego lasera. W przypadku skóry po 40. z drobnymi zmarszczkami i przebarwieniami przeprowadza się zazwyczaj odmładzanie twarzy laserem nieablacyjnym, np. wspomnianym laserem Harmony Alma ClearLift.

Jak wygląda odmładzanie twarzy laserem?

Laserowe odmładzanie skóry to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, który opiera się na biostymulacji tkanek przy pomocy światła emitowanego przez laser. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe i elastynowe zaczynają na nowo powstawać, skracać się i przebudowywać. Wywołane laserem mikrouszkodzenia prowokują w skórze naturalną autoregenerację.

Zabieg odmładzania laserowego trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od tego, na jakiej partii ciała operuje laser i jak zaawansowane jest leczone schorzenie. Procedura powinna być wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej. Zastosowanie lasera nieablacyjnego pozwala na uzyskanie szybkich efektów, bez skutków ubocznych i rekonwalescencji. ClearLift spektakularne efekty osiąga dzięki wykorzystaniu techniki frakcjonowania, czyli mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser nie uszkadza jednak skóry na rozległej powierzchni, a jedynie przenika przez naskórek, nie przerywając jego ciągłości. Wiązka lasera wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry, w efekcie czego procesy regeneracyjne przebiegają wyjątkowo szybko.

Należy pamiętać, że odmładzanie twarzy laserem nie jest zabiegiem jednorazowym. Dla uzyskania maksymalnych efektów rekomenduje się wykonanie serii zabiegów. W przypadku lasera ClearLift specjaliści zalecają od 4 do 6 sesji w odstępach kilkutygodniowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odmładzających zabiegach laserowych, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

 

Materiał powstał we współpracy z Kliniką Miracki.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print
bezpieczne ferie zimowe w górach
Ferie zimowe 2023 - podstawowe zasady bezpieczeństwa dla dzieci
W województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, śląskim i pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe 2023....
granitowy zlew w kuchni
Dlaczego warto wybrać granitowy zlew do kuchni?
Granitowe zlewy stały się w ostatnich czasach niezwykle modne. Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy weźmiemy...
Sprzątanie biurka w domu
Jak utrzymać porządek w domu? 5 przydatnych zasad
Sprzątanie domu bywa postrzegane jako nigdy niekończąca się praca, przez to, że właściwie zawsze znajdzie...
Kobieta rozmyśla na fotelu
Jak radzić sobie z depresją?
Kiedy jesteś w depresji, nie możesz tak po prostu zmusić się do „otrząśnięcia się”. Jednak strategie...
1083829417_wp6389f9261a1cc4
Jak wybrać najlepszy smartwatch dla dziecka?
Rodzice chcą zapewnić dzieciom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Aby zagwarantować sobie większą kontrolę...
68844121_wp637dd180e6cd53
Jak pomóc dziecku zasnąć? Poznaj nasze sprawdzone sposoby na to, jak szybko uspać dziecko
Wieczorne usypianie dziecka to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Zwłaszcza jeśli czynności tej towarzyszy...